Reading:
MICROSTRATEGY OZNÁMILA, ŽE PLÁNUJE NAKÚPIŤ ĎALŠIE BITCOINY
Share:

MICROSTRATEGY OZNÁMILA, ŽE PLÁNUJE NAKÚPIŤ ĎALŠIE BITCOINY

avatar
by Virtusenews
12. September 2022
MICROSTRATEGY OZNÁMILA, ŽE PLÁNUJE NAKÚPIŤ ĎALŠIE BITCOINY

MicroStrategy, najväčší inštitucionálny nákupca bitcoinov (BTC), uzavrel dohodu s dvoma agentmi – Cowen and Company a BTIG. Týka sa predaja agregátnych kmeňových akcií triedy A v hodnote až 500 000 000 USD, uvádza sa v petícii Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC).

MicroStrategy má už približne 129 699 BTC. Kryptomeny sa za posledných pár rokov nakúpili celkovo za 3,977 miliardy dolárov. Napriek neistote na trhu, softvérová spoločnosť business intelligence pokračuje v napĺňaní svojho cieľa získať viac BTC predajom svojich akcií.

„Máme v úmysle použiť čistý výnos z predaja kmeňových akcií triedy A ponúkaných podľa tohto prospektu na všeobecné firemné účely, vrátane akvizície bitcoinov, pokiaľ nie je v príslušnom dodatku k prospektu uvedené inak,“ čítame v dokumente spoločnosti podanom SEC.

Nákup BTC na medveďom trhu je pre MicroStrategy kľúčový, pretože rezervy BTC spoločnosti klesli na celkovú hodnotu takmer 2,8 miliardy dolárov, čo má za následok stratu viac ako 1 miliardu dolárov, ukazujú údaje Bitcoin Treasuries.

Čítaj ďalej …


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon