Reading:
MINISTERSTVO MALAJZIE NAVRHUJE PRIJAŤ BITCOIN AKO OFICIÁLNU PLATOBNÚ METÓDU
Share:

MINISTERSTVO MALAJZIE NAVRHUJE PRIJAŤ BITCOIN AKO OFICIÁLNU PLATOBNÚ METÓDU

avatar
by Ras Vasilisin
22. March 2022
MINISTERSTVO MALAJZIE NAVRHUJE PRIJAŤ BITCOIN AKO OFICIÁLNU PLATOBNÚ METÓDU

Malajzijské ministerstvo komunikácií údajne vyzvalo vládu, aby prijala bitcoin ako oficiálnu platobnú metódu v krajine.

BTC ako zákonné platidlo v Malajzii?

Podľa správy agentúry Bloomberg z 21. marca by sa Malajzia mohla stať ďalšou krajinou, ktorá prijme bitcoin ako zákonné platidlo. Takýto návrh predložil Zahidi Zainul Abidin, zástupca ministra malajského ministerstva komunikácií.

„Dúfame, že to vláda dovolí. Snažíme sa zistiť, ako to môžeme legalizovať, aby sme mohli rozvíjať a pomáhať mladým participovať v kryptomenách“.

V súčasnosti je Salvádor jedinou krajinou, ktorá akceptovala základnú kryptomenu ako oficiálne platidlo na svojom území. Napriek istým kontroverziám sa zdá, že stredoamerická krajina z toho ťaží. Podľa posledných správ sektor cestovného ruchu vzrástol od legalizácie BTC o 30 %. To znamená, že ľudia považujú túto krajinu za atraktívnejšiu.

Šéfka Ministerstva cestovného ruchu (MITUR) Morena Valdez tento vývoj komentovala slovami:

„Implementácia bitcoinu priniesla sektoru prospech. Viac turistov a investorov prišlo do Salvadoru, aby videli, ako kryptomena funguje. Uskutočnili sme prieskum, aby sme skontrolovali aktivitu pred a po, prebehlo hlasovanie o bitcoine.
Sektor cestovného ruchu vzrástol v novembri a decembri o viac ako 30 %. Očakávania oživenia v tomto sektore boli dokonca prekročené, keďže sa očakával prílev 1,1 milióna turistov“.

Počet bitcoinových adries dosahuje ATH

Negatívny postoj k ťažbe kryptomien

V prípade Malajzie by bol takýto krok celkom prekvapením. Za posledných pár mesiacov miestne úrady prezentovali skôr nepriateľský postoj voči kryptomenám a konkrétnejšie voči minerom digitálnych aktív.

Čítať Ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon