Reading:
Na burzu Nasdaq přijde Bitcoin Mining ETF spoločnosti Valkyrie Capital
Share:

Na burzu Nasdaq přijde Bitcoin Mining ETF spoločnosti Valkyrie Capital

avatar
by Virtuse Admin
17. February 2022
Na burzu Nasdaq přijde Bitcoin Mining ETF spoločnosti Valkyrie Capital

Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI), který investuje do veřejných společností v odvětví těžby bitcoinů. Společnosti jsou prověřovány na základě využívání obnovitelné energie.

Americká komise pro cenné papíry schválila ETF zaměřený na těžbu bitcoinů z obnovitelných zdrojů energie. ETF se začne obchodovat 8. února pod symbolem WGMI (We’re gonna make it). I když se stále nejedná o dlouho očekávaný spotový ETF, lze jej považovat za důležitý krok k většímu přijetí kryptoměn.

Důraz na těžbu prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie a kryptoměnových aktiv

Nový ETF pro těžbu bitcoinů se zaměřuje na společnosti, které při těžbě využívají alespoň 77% obnovitelné energie. To je důležité, protože podle údajů uvedených v žádosti tvoří až 80% aktiv tohoto ETF společnosti, které generují alespoň 50% svých zisků z těžby bitcoinů. Tato činnost je samozřejmě energeticky velmi náročná. Zbývajících 20% aktiv ETF bude patřit společnostem, které drží významnou část svých čistých aktiv v bitcoinech a jiných kryptoměnách. V podstatě by se dalo říci, že se jedná o ETF pro investice do těžebních společností.

Leah Waldová, generální ředitelka společnosti Valkyrie Capital, uvedla, že ETF vzniklo především na základě zájmu investorů, kteří chtějí získat expozici vůči těžařům kryptoměn. Dále uvedla, že k jeho vzniku přispěl odchod těžařů BTC z Číny a jejich přesun do měst jako New York a Washington. ETF má největší podíly ve společnostech Argo Blockchain, Bitfarms, Cleanspark, Hive Blockchain a Stronghold Digital Mining. Výdajový poměr je 0,75%, což znamená, že Valkyrie si ponechává 75 centů z každých 100 USD.

Stále to není to, na co trh čeká nejvíce

ETF Valkyrie zaměřený na těžbu bitcoinů je nejnovějším z vlny ETF zaměřených na kryptoměny. To je dobrý způsob, jak investovat do kryptoměn, pokud investor nechce nakupovat přímo. Jelikož se jedná o regulované aktivum, poskytuje investorovi vyšší úroveň bezpečnosti, daňové výhody a také odstraňuje problém s nutností využívat více burz.

Začátkem tohoto měsíce společnost Grayscale oznámila podobný krok se svým ETF “Future of Finance“, který bude zahrnovat různé kryptoměnové a fintech projekty. Ne všechny pokusy o krypto ETF však byly úspěšné – SEC minulý měsíc zamítla žádosti společností Fidelity a First Trust Advisors. Podobně byla zamítnuta i žádost společnosti Skybridge o vydání spotového ETF BTC.

Jedná se o výše zmíněný spotový ETF BTC, na který čeká celý trh s kryptoměnami a mnoho investorů. Komise pro cenné papíry a burzy doposud všechny podobné žádosti zamítla a nyní má čas do 15. března, kdy musí schválit nebo zamítnout všechny aktuálně platné žádosti. S největší pravděpodobností bude opět zamítnut a odborníci očekávají jeho první schválení ještě letos nebo v první polovině roku 2023. Zdá se, že na plnohodnotný spotový ETF BTC si budeme muset ještě chvíli počkat.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon