Reading:
NAYIB BUKELE ORGANIZUJE STRETNUTIE SO ZÁSTUPCAMI 44 KRAJÍN. TÉMOU BUDE ADOPCIA BITCOINU
Share:

NAYIB BUKELE ORGANIZUJE STRETNUTIE SO ZÁSTUPCAMI 44 KRAJÍN. TÉMOU BUDE ADOPCIA BITCOINU

avatar
by Ras Vasilisin
17. May 2022
NAYIB BUKELE ORGANIZUJE STRETNUTIE SO ZÁSTUPCAMI 44 KRAJÍN. TÉMOU BUDE ADOPCIA BITCOINU

Prezident Salvadoru Nayib Bukele na Twitteri oznámil, že v pondelok 16. mája sa stretnú zástupcovia 32 centrálnych bánk a 12 finančných úradov zo 44 krajín, aby prediskutovali finančnú inklúziu, digitálnu ekonomiku, netradičné bankovníctvo, adopciu bitcoinu v Salvádore a iné takéto problémy.

 

Nayib Bukele a diskusia s centrálnymi bankami

V nasledujúcich tweetoch prezident uviedol presný zoznam centrálnych bánk, ktoré spomínal.

 

 

 

 

V piatok 13. mája sa na Twitterovom účte Bitcoin Beach uviedlo, že „centrálni bankári z Angoly, Arménska, Bangladéša, Burundi, Konga, Kostariky, Egypta, Gambie, Ghany, Indie, Namíbie, Senegalu, Sundanu, Ugandy, Zambie a ďalších 25 rozvojové krajiny dnes nastupujú do lietadiel do Salvadoru.

Krátko po oficiálnom vyhlásení prezidenta Bukeleho zverejnil Bitcoin Beach na Twitteri mapu sveta, ktorá zjavne zahŕňa krajiny, ktoré sa už bitcoinu otvárajú alebo sa zúčastňujú pondelkového stretnutia.

 

 

 

 

El Salvador uznal BTC za úplné zákonné platidlo v roku 2021. Ak prezident Panamy podpíše nový zákon o bitcoinoch, jeho krajina bude po Salvádore a Stredoafrickej republike tretím miestom na svete, kde je pôvodná kryptomena uznávaná ako plnohodnotný spôsob platby. Otázka je, aké efekty prinesie pondelkové stretnutie? Je známe, že tieto krajiny majú diskutovať aj o iných otázkach, ako je napríklad finančná inklúzia a problémy, že bankový systém nie je dostupný pre všetkých ich občanov.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon