Reading:
NEW YORK MÔŽE ZAKÁZAŤ ŤAŽBU KRYPTOMIEN
Share:

NEW YORK MÔŽE ZAKÁZAŤ ŤAŽBU KRYPTOMIEN

avatar
by Ras Vasilisin
26. April 2022
NEW YORK MÔŽE ZAKÁZAŤ ŤAŽBU KRYPTOMIEN

Úrady v New Yorku môžu zakázať ťažbu kryptomien, ktoré sú založené na algoritme Proof-of-Work (PoW). Odvolávajú sa na obavy súvisiace s ochranou životného prostredia.

New York zakáže ťažbu?

Minulý víkend v sobotu a nedeľu, niekoľko skupín na podporu kryptomien, vrátane Blockchain Association a Crypto Council for Innovation začalo upozorňovať blockchainovú komunitu na blížiace sa hlasovanie zhromaždenia v New Yorku.

Oficiálna webová stránka štátneho senátu zatiaľ neuviedla konkrétny dátum hlasovania.

Predpisy S6486D / A7389C si však kladie za cieľ zaviesť dvojročné moratórium na ťažbu kryptomien, ktoré využívajú mechanizmus konsenzu Proof of Work (PoW). Nové predpisy by zmenili existujúci zákon o ochrane životného prostredia tak, aby bol v súlade so zákonom o líderstve v klíme a ochrane spoločnosti z roku 2019.

V praxi to znamená až 40 % zníženie emisií skleníkových plynov do roku 2030. Podľa autorov projektu je ťažba na ceste k dosiahnutiu tohto cieľa. Navrhujú preto zverejniť moratórium na vydávanie a obnovovanie ťažobných licencií.

Návrh zákona však obsahuje niekoľko dôležitých upozornení. Ako hovorí jedna klauzula, „oddelenie neschváli žiadosť o obnovenie existujúceho povolenia, ak je zámerom žiadosti o obnovenie zvýšiť alebo povoliť alebo zvýšiť množstvo elektriny spotrebovanej alebo použitej pri ťažbe kryptomien.“

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon