Reading:
NIEKTO PRESUNUL BITCOINY, KTORÉ SÚ OD ROKU 2011 „SPIACE“
Share:

NIEKTO PRESUNUL BITCOINY, KTORÉ SÚ OD ROKU 2011 „SPIACE“

avatar
by Ras Vasilisin
29. March 2022
NIEKTO PRESUNUL BITCOINY, KTORÉ SÚ OD ROKU 2011 „SPIACE“

V nedeľu ráno niekto, viac ako 81 bitcoinov v dnešnej hodnote 3,65 milióna dolárov, vyťažených v roku 2011, previedol online. Stalo sa to prvý krát po 11 rokoch.

Veľryba prevádza svoje BTC

V nedeľu ráno bol prvýkrát za 11 rokov prevedený BTC v hodnote 3,65 milióna dolárov, ktorý bol vyťažený ešte v roku 2011. Tieto transakcie si všimol Btcparser.com.

Po prvom prevode 50 BTC z roku 2011 bola po desiatich rokoch a šiestich mesiacoch odoslaná ďalšia várka „spiacich bitcoinov“ k 30. augustu 2011 z pôvodnej adresy na inú. Hovoríme presne o 31 793 BTC, ktoré boli prenesené v rámci siete v bloku 729 248.

Údaje ukazujú, že keď bolo odoslaných 31 793 BTC, malo to v čase prevodu hodnotu okolo 1,4 milióna dolárov.

Btcparser.com napísal o transakcii:

Pomocou niekoľkých indikátorov sme dokázali priradiť podobné typy adries zapojených do tejto transakcie. Identifikovali sme, ktoré adresy príjemcov môžu patriť jednému alebo niekoľkým odosielateľom. Takáto zhoda výrazne znižuje anonymitu adries.

bitcoin transakcia

Iné pohyby veľrýb

Oplatí sa sledovať pohyby veľrýb, keďže nám často hovoria o tom, akým smerom sa môže trh uberať. Na stránkach nášho webu často informujeme o pohyboch tretej najväčšej bitcoinovej veľryby.

Zaujímavé je, že svoje BTC predáva pomerne pravidelne pri nárastoch, ale aj pri poklesoch nakupuje. Za posledných pár týždňov opäť získal bitcoiny v hodnote 28 miliónov dolárov.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon