Reading:
Nové vyjadrenie Deutsche Bank smerom k Bitcoinu vás prekvapí
Share:

Nové vyjadrenie Deutsche Bank smerom k Bitcoinu vás prekvapí

avatar
by Virtuse Admin
1. October 2021
Nové vyjadrenie Deutsche Bank smerom k Bitcoinu vás prekvapí

Na to, že banky z celého sveta nemôžeme považovať za veľkých fanúšikov kryptomien, sme si už asi všetci zvykli. K digitálnym aktívam sa často vyjadrujú aj ich čelní predstavitelia a býva zvykom, že nešetria kritikou a pri niektorých máme dokonca pocit, že fungovaniu kryptomien a blockchainu vôbec nerozumejú. Kryptomeny predstavujú alternatívu k súčasnému finančnému systému a banky sú vnímané ako zbytočný prostredník. Ich obrana voči inovatívnym technológiám, ktoré by mohli výrazne obmedziť ich zisky je preto vcelku logická. Aj preto nás vždy poteší, ak si niekto z tohto sektora kryptomeny skutočne naštuduje a následne sa nebojí tento názor aj verejne odprezentovať.

Bitcoin už nie je tak divoký, ako v minulosti

Mnoho známych analytikov predpovedalo, že tento rok bude pre najznámejšiu kryptomenu extrémne turbulentný. Pri pohľade na graf však zistíme, že BTC sa v poslednom období pomerne stabilne drží na hladine cca 41 000 dolárov. Najväčšou zaujímavosťou bolo to, že sme sa pozreli na nové ATH (takmer 65 000$) a analytici sa aktuálne vyjadrujú, že bull market ešte nekončí a môžeme byť svedkami ďalšieho rastu.

Napriek rôznorodým predpovediam tu však máme jednu vec, ktorá sa nemení a tou je nepopierateľná hodnota Bitcoinu. Na finančných trhoch je považovaný za uchovávateľa hodnoty a práve v tomto smere si získava veľkú popularitu. Problémom je však aj naďalej jeho značná volatilita, ktorá bráni v určení hodnoty BTC v konkrétnom bode v čase. Práve volatilitu BTC však zároveň označujú za jednu z najväčších hnacích síl jeho adopcie.

Analytička Deutsche Bank, Marion Laboure – Bitcoin je zlato 21. storočia

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon