Reading:
Obchodníci s Bitcoinom sa pripravujú na búrlivý marec – predikcia Glassnode
Share:

Obchodníci s Bitcoinom sa pripravujú na búrlivý marec – predikcia Glassnode

avatar
by Virtuse Admin
17. February 2022
Obchodníci s Bitcoinom sa pripravujú na búrlivý marec – predikcia Glassnode

Obchodníci s bitcoinmi stanovujú ceny v neistote prostredníctvom trhu s derivátmi, avšak ponuka kryptomien v reťazci zostáva stabilná. To naznačuje, že trh je pripravený na búrlivý marec, podľa správy poskytovateľa on-chain dát Glassnode. Poďme si teda zhrnúť najdôležitejšie poznatky z tejto správy.

  • Neexistujú žiadne známky hromadného odchodu poháňaného strachom, pretože údaje ukazujú, že držba spotov a toky fondov zostávajú stabilné.
  • Na trhu je jasná neistota investorov, pokiaľ ide o širší ekonomický dopad amerického dolára vzhľadom na predchádzajúce desaťročia uvoľnenej menovej politiky.
  • Vzhľadom na očakávanú volatilitu v dôsledku nadchádzajúceho zvýšenia sadzieb Federálneho rezervného systému USA obchodníci znižujú svoje vystavenie sa aktívam s pákovým efektom prostredníctvom procesu nazývaného de-leveraging.
  • To vedie k tomu, čo Glassnode nazýva „sploštenie“ termínovej štruktúry termínovaných obchodov. To znamená, že odhadovaná cena Bitcoinu na trhu termínovaných obchodov je momentálne stále nižšia a nižšia.
  • Futures, ktorých platnosť vyprší na konci roka 2022, majú v súčasnosti realizačnú cenu 44 200 dolárov. To predstavuje 6-percentnú ročnú prémiu, ktorú Glassnode nazýva „veľmi skromná“.

Búrlivý marec kryptomien

ČÍTAŤ ĎALEJ

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon