Reading:
OBYVATELIA ARGENTÍNY INVESTUJÚ DO BITCOINOV V REAKCII NA INFLÁCIU
Share:

OBYVATELIA ARGENTÍNY INVESTUJÚ DO BITCOINOV V REAKCII NA INFLÁCIU

avatar
by Ras Vasilisin
31. May 2022
OBYVATELIA ARGENTÍNY INVESTUJÚ DO BITCOINOV V REAKCII NA INFLÁCIU

Argentína chce bitcoiny

Argentína vedie vojnu proti inflácii od roku 2016. Tá je spôsobená mnohými faktormi, ako je nedôvera občanov voči centrálnej banke a nadmerné vládne výdavky. Znehodnotenie argentínskeho pesa negatívne ovplyvnilo kúpyschopnosť obyvateľov krajiny.

V dôsledku toho sa až 37,3 % obyvateľstva ocitlo v hroznej situácii – pod hranicou chudoby. Úspory bohatších Argentínčanov prakticky zmizli.

Za takýchto okolností sa odohral zaujímavý proces. Mnoho Argentínčanov sa začalo zaujímať o bitcoiny (BTC) a kryptomeny ako o prostriedok zabezpečenia proti inflácii. To je, dodajme, už 60 %.

Správa Americas Market Intelligence zistila, že úroveň záujmu o kryptomeny v Argentíne dosiahla rekordnú úroveň – vyššiu ako v Peru, Mexiku a ďalších krajinách regiónu.

Zdá sa, že Argentínčania sa vďaka inflácii učia o kryptomenách rýchlejšie.

Dodajme, že popri bitcoine sa čoraz častejšie obracajú aj na stablecoiny ako spôsob uchovávania hodnoty istým spôsobom v amerických dolároch.

Keď tvorca Etherea Vitalik Buterin navštívil Argentínu v decembri 2021, zistil, že adopcia kryptomien a stablecoinov v krajine je na vzostupe.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon