Reading:
Od začiatku lockdownov ubehli už takmer dva roky
Share:

Od začiatku lockdownov ubehli už takmer dva roky

avatar
by Ras Vasilisin
2. December 2021
Od začiatku lockdownov ubehli už takmer dva roky

Od prvého potvrdeného prípadu ochorenia Covid-19 a začiatku lockdownov ubehli takmer dva roky. Podľa South China Morning Post sa pravdepodobne prvý prípad datuje k 17. novembru 2019.

Takže, ako sa nám odvtedy darí?

Pozrime sa na fakty. Okrem toho, že snáď každý je už z toľkých obmedzení vyčerpaný, v porovnaní s rokom 2019 sme chudobnejší, izolovanejší a smutnejší.

Raketovo narástol počet prípadov depresie. Ale rovnako dramaticky stúpli aj úmrtia na rakovinu, obezitu, mŕtvicu, cukrovku,či množstvo samovrážd.

Toto všetko sú legitímne problémy verejného zdravotníctva. Ale nikde o nich nepočujete, pretože všetka pozornosť našich lídrov sa zameriava na vakcínu proti covidu.

Nič na tom nezmenil ani fakt, že väčšina dospelej populácie už bola zaočkovaná. V Spojených štátoch sa 80% dospelých a v Európe viac ako polovica celej populácie nechali zaočkovať. 

Dá sa povedať, že za posledné dva roky sme zažili najrozsiahlejšiu očkovaciu kampaň v histórii sveta, preto sa stačí sa pozrieť na nasledujúcu tabuľku.

 

Percento zaočkovanej populácie proti Covid 19, (1 a viac dávok)

Portugalsko: 89 %

Kórea: 83 %

Španielsko: 82 %

Argentína: 81 %

Francúzsko: 80 %

Kanada: 80 %

Japonsko: 79 %

Austrália: 78 %

Taliansko: 78 %

Írsko: 78 %

Brazília: 77 %

Spojené kráľovstvo: 76 %

Izrael: 73 %

Nemecko: 71 %

USA: 70 %

Turecko: 68 %

Mexiko: 60 %

India: 57 %
Slovensko: 49%

Rusko: 45 % 

Aké sú teda výsledky?

Smutným faktom je, že viac Američanov a Európanov zomrelo na covid v roku 2021 ako na to isté ochorenie v roku 2020, keď ešte naň neboli vakcíny.

V tomto článku nechcem zachádzať do podrobností o pochybných, nepresných a zavádzajúcich záznamoch o úmrtiachna covid. Avšak aj na základe oficiálnych čísel úmrtia pribúdajú.

Vakcína mala znamenať slobodu. Aspoň tak sa autority snažili motivovať ľudí. Tí sa vzdali takmer všetkého, len aby pomohli v boji s koronavírusom. Obetovali slobodu, zdravie, peniaze, prácu, tradície a vzdelanie vlastných detí. A napriek tomu úmrtia neklesali. Práve naopak.

Vyzerá to ako najväčšie politické zlyhanie všetkých čias.

A čo na to hovoria naši politici?

Nič.

 Nikto zo zodpovedných toto zlyhanie ani len nepriznal. A čo je ešte horšie, naši politici majú v úmysle v rovnakom šialenstve pokračovať.

Ako povedal Albert Einstein: “Definícia šialenstva je robiť to isté znova a znova a očakávať iné výsledky.”

A práve preto aby mohli pokračovať v tomto šialenstve si vytvorili obetného baránka s názvom neočkovaní. Všetko zlé, čo sa stalo, urobili oni a všetko je to vina neočkovaných.

Vysoká inflácia, chýbajúca pracovná sila, nedostatočné zásobovanie, depresívna populácia, mŕtvice, úmrtia na rakovinu. Z toho všetko sú obviňovaní neočkovaní.

Dostať „pandémiu pod kontrolu“ je mantra pre každý jeden spoločensko ekonomický problém. Vďaka neočkovaným, môžu tlačiť bilióny, a rozhadzovať ich ako opití námorníci.

Neočkovanými je do takej miery opovrhované, že podľa niektorých politikov je v poriadku ich zabiť. V mnohých krajinách politici vytvárajú tlak na zdravotné poisťovne, aby klientom, ktorí “oslobodzujúcu” injekciu odmietli, neposkytli krytie zdravotnej starostlivosti.

Podľa nich je v poriadku, ak zomrie niekto na jednoducho liečitelnú diagnózu len preto, že nebol zaočkovaný. 

V Rakúsku zašli až tak ďaleko, že sa neočkovaným vyhrážajú väzením. A v Nemecku vás ani nenechajú zomrieť, ak nie ste očkovaní. Kliniky eutanázie neprijímajú neočkovaných, musíte dostať vakcínu skôr, ako spáchate samovraždu.

Je dôležité si ale uvedomiť, že ide o svetový fenomén. Vlády na celom svete sa rozhodli preniesť svoje zlyhanie na mizivé percento svojej populácie.

Je to prvýkrát v histórii, čo sú z neúčinnosti lieku obviňovaní tí, ktorí ho ani neužili. Jedného dňa sa z tejto hystérie prebudíme a bude nám z toho zle.  

Na záver

Lockdowny zlyhali a nepodarilo sa im zastaviť vírus, zničili životy miliónom ľudí, obetovali naše deti a rozdelili spoločnosť.

Štatistiky navyše ukázali, že lockdowny nielenže zlyhali, ale nás aj aktívne poškodili. Podľa štúdie RAND robenej na vzorke v 43 krajín, čím skôr boli lockdowny zavedené, tým viac úmrtí tieto krajiny zaznamenali.

Čo sa často opomína je, že aj napriek tomu, že pre väčšinu populácie boli lockdowny hotovou katastrofou. Ale pre malú skupinu populácie boli požehnaním. 

Vďaka lockdownom bohatí ešte viac zbohatli. Akcie, ceny nehnuteľností, komodity, to všetko závratne rástlo a koncentrácia bohatstva v rukách superbohatých nikdy v modernej dobe nebola vyššia. 

Avšak mi v tichej väčšine nemusíme ostať vyradení z tieto šialenej hry úplne. 

Bitcoin je najlepšou poistkou voči chaosu akú máme ale aj náš únik od hyperinflácie a deštruktívných lockdownov. 

Napríklad, od prvého potvrdeného prípadu Covidu v Číne jeho cena narástla až o 700 % a stal sa tak najlepšou poistkou voči chaosu a s každým ďalším lockdownom iba posilňuje.

Majme to na pamäti, keď vás začnú strašiť novým variantom koronavírusu. 

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon