Reading:
OPENSEA A METAMASK BLOKUJÚ POUŽÍVATEĽSKÉ ÚČTY
Share:

OPENSEA A METAMASK BLOKUJÚ POUŽÍVATEĽSKÉ ÚČTY

avatar
by Ras Vasilisin
7. March 2022
OPENSEA A METAMASK BLOKUJÚ POUŽÍVATEĽSKÉ ÚČTY

Účty patriace používateľom OpenSea s iránskymi IP adresami boli zablokované. V pozadí sa zvyšuje tlak na hlavné kryptomenové burzy ako Coinbase, Kraken a Binance, aby obmedzili prístup k svojim platformám všetkým ruským používateľom a finančným subjektom.

Kryptomeny nie, pre tých „zlých“.

Podľa rôznych správ zberateľov a umelcov, ktorí nedávno nemali prístup k službe OpenSea, začala platforma blokovať účty iránskych používateľov. Hovorca OpenSea potvrdil, že takéto akcie skutočne prebiehajú.

„OpenSea zakazuje ľuďom z oblastí, na ktoré sa vzťahujú sankcie USA, v prístupe k našim službám, vrátane nákupu, predaja alebo prevodu NFT na OpenSea,“povedal CoinDesk novinárom.
„Máme politiku nulovej tolerancie pre ľudí alebo subjekty, na ktoré sa vzťahujú sankcie, ako aj pre ľudí žijúcich v sankcionovaných krajinách,“dodal hovorca.

V pozadí rastie tlak na kryptomenové burzy, aby blokovali aj účty ruských občanov. Žiadajú to Národná bezpečnostná rada Bieleho domu a americké ministerstvo financií. V súlade so smernicou Bidenova administratíva požiadala kryptomenové burzy, aby zabezpečili, že „Rusi nebudú používať kryptomeny ako prostriedok úniku“ pred sankciami.

V prípade OpenSea nahlásilo zablokovanie účtu viacero používateľov, z ktorých traja priznali využívanie služieb platformy počas svojho pobytu v Iráne.

Arman, používateľ OpenSea z Iránu, tiež hlásil, že pri pokuse o návštevu stránky trhu videl „chyba 404“. Arefeh Norouzii povedal, že jeho overený účet bol odstránený „bez dôvodu“.

Úder pre Venezuelu

Vývojársky nástroj Infura, ktorý pomáha vytvárať decentralizované aplikácie, ako sú obchodné platformy a hry, medzitým zablokoval prístup pre ľudí z Venezuely.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon