Reading:
Počet austrálčanov, ktorí vlastnia kryptomeny, sa zdvojnásobil
Share:

Počet austrálčanov, ktorí vlastnia kryptomeny, sa zdvojnásobil

avatar
by Virtuse Admin
9. December 2021
Počet austrálčanov, ktorí vlastnia kryptomeny, sa zdvojnásobil

Počet austrálčanov, ktorí vlastnia kryptomeny, sa zdvojnásobil.

Štúdia o indexe kryptomien Independent Reserve, uskutočnená medzi 2000 Austrálčanmi zistila, že v roku 2021 sa počet žien vlastniacich kryptomeny zdvojnásobil.

Austrálčania investujú do kryptomien

Index kryptomien Independent Reserve (IRCI) ukázal, že v roku 2021 sa percento žien, ktoré investovali do kryptomien teraz alebo predtým, zvýšilo z 10,3 % v roku 2020 na 20 % v roku 2021. Zvýšilo sa aj percento žien, ktoré vlastnia bitcoin z 8,3 % na 14,8 %.

Independent Reserve je austrálska burza kryptomien, ktorá bola založená v roku 2013. Dnes má viac ako 200 000 používateľov.

Karen Cohen, viceprezidentka Blockchain Australia uviedla, že tento rok vstúpilo na trh s kryptomenami viac žien, keďže trieda aktív sa stáva bežnou investíciou.

Myslím si, že investovanie do kryptomien je vraj menej rizikové a je len jedným z mnohých rôznych spôsobov investovania. Myslím, že je to určitým signálom, že ak si banka myslí, že BTC je v poriadku, potom viete, že je to bezpečnejšie miesto na investovanie.

Spoluzakladateľ Independent Reserve Adrian Przelozny dodal, že „postupom času, keď sa investície do kryptomien stanú prijateľnejšími a rozšírenejšími, vnímané riziko sa tiež zníži.“

„Myslím si, že sa na trhu objavuje čoraz viac žien,“ dodal.

Ženy na trhu

Štúdia Grayscale z roku 2019 zistila, že ženy majú väčšiu averziu k riziku ako muži.

IRI tiež zistila, že ženy častejšie počúvajú rady rodiny a priateľov o kryptomenách. 56,7 % opýtaných žien uviedlo, že by vstúpili na trh s kryptomenami na základe rád od rodiny a priateľov, na rozdiel od 42,2 % opýtaných mužov.

Cohen dodala:

Mnoho žien dostáva investičné rady od svojich priateľov a rodiny, takže sa cítia o niečo bezpečnejšie, keď sa môžu zapojiť na trhu.

Na druhej strane 45,9 % mužov uviedlo, že by kvôli pozornosti médií uvažovalo o vstupe na trh s kryptomenami, v porovnaní so 41,8 % opýtaných žien.

Cohen tiež povedala, že keďže hry Metaverse a blockchain zohrávajú na trhu dôležitejšiu úlohu, používatelia môžu očakávať, že sa „krajina úplne zmení“.

IRCI je každoročná prierezová štúdia viac ako 2 000 Austrálčanov vedená spoločnosťou PureProfile.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon