Reading:
Počet bitcoinov na burzách klesá – cena sa môže nachádzať aktuálne na dne
Share:

Počet bitcoinov na burzách klesá – cena sa môže nachádzať aktuálne na dne

avatar
by Ras Vasilisin
14. March 2022
Počet bitcoinov na burzách klesá – cena sa môže nachádzať aktuálne na dne

On-chain dáta naznačujú, že obchodníci a investori zvyšujú záujem držať Bitcoin dlhodobo. Počet mincí na burzách, ktoré sú pripravené na predaj, je v dlhodobom poklese. Dokonca počas dnešného dňa sa dostal na niekoľkoročné minimum.

Počet mincí na burzách klesá!

V súčasnosti iba približne 2,3 milióna mincí BTC je držaných na burzách, čo predstavuje menej ako 15 %. Zvyšok investori držia u seba v peňaženkách. Metriky ukazujú, že od začiatku tohto mesiaca bol zaznamenaný vysoký odlev kapitálu z búrz v celkom objeme takmer 100 000 mincí. Klesajúci trend môžeme na burzách sledovať už do roku 2019, keď sa začal veľký bull market a Bitcoin zlomil dlhodobé historické maximum – 20 000 dolárov. Pokles mincí na burzách vždy indikoval začiatok rastu, čo môže byť pomerne dosť presný signál k tomu, že Bitcoin už našiel svoje dno a bude rásť.

Počet minci Bitcoin na burzách
Počet minci Bitcoin na burzách, zdroj: cryptoquant.com

Ako na to môže reagovať Bitcoin?

V minulosti väčší odlev peňazí z búrz bol zaznamenaný počas roka 2019, keď cena Bitcoinu riadne vzrástla a cena sa dostala z približne 6 000 USD na 60 000 USD. Ďalší veľký odlev nastal počas augusta 2021, keď rovnako Bitcoin zaznamenal jesenný nárast o viac ako 100 %. Jeden z najväčších odlevov Bitcoinu sieť zaznamenala aj počas posledných dní.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon