Reading:
Prečo by ste si nemali kupovať bitcoin
Share:

Prečo by ste si nemali kupovať bitcoin

avatar
by Ras Vasilisin
5. May 2022
Prečo by ste si nemali kupovať bitcoin

Hoci bitcoin už pobláznil milióny ľudí po celom svete, investovanie do najpopulárnejšej kryptomeny nie je pre každého. Dokáže totiž ponížiť každého, kto o ňom pochybuje a neverí mu, pričom len málokto také poníženie zvládne.

 

Ak medzi takýchto ľudí patríte, tu je 20 dôvodov, prečo by ste sa od bitcoinov mali držať ďalej.

 

1. Ak si myslíte, že bitcoin je len špekulatívne aktívum

Potom nekupujte bitcoin. Ak nerozumiete tomu, že ide o digitálnu monetárny systém, miliónkrát lepší ako je fyzická peňažná sieť, o kúpe bitcoinu ani neuvažujte.

2. Ak si myslíte, že bitcoin je pyramídová schéma

Pokiaľ sa stotožňujete s týmto názorom, ste úplne mimo. Podľa americkej komisie pre cenné papiere (SEC) aby bolo možné niečo nazvať takzvanou takzvané Ponziho schémou, musí spĺňať určité kritériá. Bitcoin nespĺňa ani jedno z nich. Ostaňte tak radšej verní euru, po dolári druhej najväčšej Ponziho schéme na svete.

3. Ak si myslíte, že bitcoin nikdy neprekoná hranicu 69 000 dolárov

Pokiaľ neveríte, že bitcoin prekoná svoje doterajšie historické maximum, potom ani neuvažujte o jeho kúpe.

4. Ak veríte, že tlačenie peňazí zachráni ekonomiku

Potom sa pripravte na kruté prebudenie a bitcoin radšej nekupujte. Systém centrálnych bánk je postavený na nekonečnom tlačení peňazí a ich púšťaní do obehu. Je to cesta k neofeudalizmu a vytvára to vysokú infláciu, ktorú práve zažívame.

5. Ak si myslíte, že bitcoin nikdy neklesne pod $38 000 

Nemali by ste si kupovať bitcoin. Pre dlhodobú investíciu do bitcoinu je potrebné “mať gule”. 

6. Ak sa bojíte volatility

Ak máte pri pohľade na výkyvy ceny bitcoinu chuť trhať si vlasy a obhrýzať si nechty, bitcoin nie je pre vás. Bitcoin bol vždy volatilný, pretože sa obchoduje 24 hodín denne, 7 dní v týždni, na 100-násobnu páku. Avšak predovšetkým je to stále ešte relatívne nová technológia. Nikto bitcoinovú volatility nevystihol lepšie ako Michael Saylor keď povedal: “Bitcoin je volatilný, ale vždy bude rásť.”

7. Vláda sa o vás postará.

Ak ešte stále slepo veríte štátu, jednoducho to vzdajte. Bitcoin nie je pre vás.

8. Ak si myslíte, že inflácia je dočasná

Potom nekupujte bitcoiny a eurá si nechajte na bankovom účte. Nebuďte však potom prekvapený, keď vám negatívne úroky a inflácia budú ujedať z vašich peňazí.

9. Ak veríte, že zlato je lepšie ako bitcoin

Ak si myslíte, že zlato je lepší uchovávateľ hodnoty ako bitcoin, máte halucinácie. Je to podobné ako keby ste odmietali Google Maps a namiesto toho používali rozkladaciu mapu.

10. Ak si myslíte, že bitcoin spotrebuje priveľa elektriny

Nekupujte bitcoiny. Mali by ste však potom predať aj váš sušič na vlasy, chladničku a aj vianočné osvetlenie. A keď ste už pri tom, zrušte aj svoj bankový účet, pretože bankový systém spotrebuje oveľa viac energie ako bitcoin.

 

11. Ak veríte, že keď nebudete nič vlastniť, budete šťastní

Ak vidíte zmysel v tejto mantre Svetového ekonomického fóra (WEF), tak sa poponáhľajte a darujte všetky svoje zvyšné aktíva. Pokojne aj mne. Budete šťastní oveľa skôr ako do roku 2030.

 

12. Ak vás hnevá, že miliardári stále viac bohatnú 

Potom jednoducho nekupujte bitcoiny. Namiesto toho spustite komunistickú revolúciu a pokúste sa zastaviť miliardárov. Prajem vám veľa šťastia.

13. Ak sa nesnažíte napredovať každý deň

Na tejto planéte nie ste preto, aby ste len prežívali, ale aby ste prosperovali. Ak robíte stále tie isté veci, žijete na rovnakom mieste, pracujete pre toho istého šéfa a máte zastaralé videnie sveta, ste zúfalec. Život je ako jazda na bicykli, aby ste udržali rovnováhu, musíte sa stále pohybovať. Ak nechcete ísť vpred, bitcoinu sa radšej nedotýkajte.

14. Ak ste vyznávači veľkého resetu

Ak ste natoľko slepí, že nevidíte tie klamstvá, pravdepodobne nerozumiete ani tomu, čo sa na vás chystá, potom potrebujete pomoc. Vážne. 

15. Ak veríte, že CBDC sú evolúciou peňazí 

Digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) majú zohrať pri „veľkom resete“ zásadnú úlohu. Sú pravdepodobne najväčšou hrozbou pre ľudské práva a slobodu v histórii. Ak teda chcete, aby štát kontroloval všetky vaše transacie a kedykoľvek vám vedel peniaze zablokovať alebo rovno stiahnuť z účtu, niet vám pomoci. 

16. Ak ste nikdy neprečítali viac ako tri články o bitcoinoch

Ak bitcoinu nerozumiete, tak to nekupujte. Drvivá väčšina ľudí na svete stále nevie čo je bitcoin. A potom je tu malá skupinka, ktorá si nikdy neprečítala ani tri články o bitcoine, ale už si naň urobili  názor. Čo sa tým snažím povedať je, že by ste nemali kupovať bitcoiny, ak nechcete venovať viac času samoštúdiu.

17. Ak sa bojíte, že bitcoin vám môže byť skonfiškovaný

Potom vás prosím, nikdy ho nekupujte. Áno, štát síce dokáže zmraziť účet na kryptoburze, ale z hardvérovej peňaženky vám ho nikto nevezme. 

18. Ak dôverujete bankovému systému

Potom bitcoin nemá čo robiť vo vašom svete. Henry Ford to vysvetlil veľmi dobre, keď povedal:

“Je to veľmi výhodné, že ľudia nerozumejú bankovému a menovému systému, pretože keby mu začali rozumieť, myslím, že by bola revolúcia hneď zajtra ráno.”

Ak nemáte základnú predstavu o tom ako fungujú peniaze, nemali by ste kupovať bitcoiny. Skôr či neskôr vás to dovedie k zlému rozhodnutiu.

19. Ak vám chýba trpezlivosť 

Potom o bitcoine ani neuvažujte. Bitcoin je stále ako neopracovaný diamant. Bude ešte chvíľu trvať, kým bitcoinová revolúcia dosiahne svoj plný potenciál. Ak nemáte aspoň 10-ročný investičný horizont, nekupujte bitcoin ani na jeden deň. 

20. Ak si myslíte, že bitcoin nemá žiadne využitie

Potom by ste mali byť tou poslednou osobou na planéte, ktorá si ho kúpi. Opýtam sa ale aké riešenie navrhujete ľuďom na Ukrajine, vo Venezuele, Zimbabwe, Libanone, Argentíne či Turecku?

Na párty alebo v internetových diskusiách je ľahké kritizovať bitcoin. Možno však uniklo vašej pozornosti, že väčšina populácie na svete stále nemá prístup k finančnému systému a banky im nechcú otvoriť ani len bežný účet. Pre nich je bitcoin jediným únikom pred diktatúrou, vojnou alebo hyperinfláciou. Na bitcoine často visí ich holá existencia.

Na záver

Nie, nerobím si srandu.

Bude naozaj lepšie, ak si bitcoiny nekúpite. Technicky ich môže vlastniť osem miliárd ľudí, najviac im prospeje, keby ich vlastnili len ľudia so solídnym charakterom, dostatočným vedomosťami a skalopevným presvedčením.

Suma sumárum, ak vás bitcoin a jeho využitie nezaujíma, použite svoje fiat peniaze na niečo iné.

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon