Reading:
RUSKÉ ÚRADY UVAŽUJÚ O ZAVEDENÍ LIMITOV PRE ĽUDÍ, KTORÍ CHCÚ NAKUPOVAŤ KRYPTOMENY
Share:

RUSKÉ ÚRADY UVAŽUJÚ O ZAVEDENÍ LIMITOV PRE ĽUDÍ, KTORÍ CHCÚ NAKUPOVAŤ KRYPTOMENY

avatar
by Ras Vasilisin
23. February 2022
RUSKÉ ÚRADY UVAŽUJÚ O ZAVEDENÍ LIMITOV PRE ĽUDÍ, KTORÍ CHCÚ NAKUPOVAŤ KRYPTOMENY

Ruské ministerstvo financií sa domnieva, že domáci investori by mali mať ročný limit na transakcie s kryptomenami.

 

Limit pre Rusov, ktorí chcú nakupovať kryptomeny

Ruské ministerstvo financií údajne predložilo návrh zákona o regulácii digitálnych aktív. Inštitúcia vyzvala vládu, aby posilnila pravidlá ochrany spotrebiteľa a stanovila ročný strop investícií do kryptomien.

Je však potrebné dodať, že najvyššie orgány v Rusku ešte zďaleka neprijali jednomyseľné rozhodnutie o regulácii trhu s kryptomenami. Ruská banka presadila úplný zákaz všetkých podnikov súvisiacich s digitálnymi aktívami. Ministerstvo financií zasa požaduje vhodné predpisy.

Fanúšikovia BTC v Rusku môžu podľa všetkého čiastočne dobre spávať. Kryptomeny nebudú v ich krajine zakázané.

Zároveň ale bude ich používanie ako spôsob platby stále zakázané. Digitálne aktíva sa budú považovať za investičné nástroje.

Ministerstvo financií je tiež ochotné zaviesť na trhu ďalšie bezpečnostné pravidlá. Ak návrh ministerstva prejde, každá transakcia s kryptomenou zlepší identifikáciu zákazníka.

Okrem toho zákonodarcovia zastávajú názor, že zahraničné burzy digitálnych aktív by mali získať licenciu na činnosť v Rusku. Takéto obchodné systémy by mali medzi svojich klientov zaviesť aj testy finančnej gramotnosti a tým určiť, koľko ľudí môže investovať do kryptomien.

Úspešní používatelia si budú môcť v priebehu roka kúpiť digitálne aktíva až do 600 000 rubľov (7 806 USD). Tí, ktorí v testoch neuspejú, budú mať limit iba 50 000 rubľov (650 dolárov) ročne.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon