Reading:
SEC podozrieva Elona Muska a jeho brata za manipuláciu trhov!
Share:

SEC podozrieva Elona Muska a jeho brata za manipuláciu trhov!

avatar
by Ras Vasilisin
2. March 2022
SEC podozrieva Elona Muska a jeho brata za manipuláciu trhov!

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) vyšetruje, či predaj akcií generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska, a jeho brata Kimbala Muska „porušil pravidlá dôverného obchodovania“.

Tento krok prišiel len deň po tom, čo sa Elon Musk priznal, že vedie žalobu proti federálnej agentúre.

SEC obvinila Elona Muska

Podľa správ sa vyšetrovanie začalo v roku 2021 po tom, čo Elonov brat Kimbal Musk predal akcie Tesly v hodnote 108 miliónov dolárov. To sa stalo deň predtým, ako Musk urobil na svojom Twitteri prieskum, v ktorom sa opýtal, či by mal predať 10 % svojho podielu v spoločnosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Generálny riaditeľ US Global Investors tvrdí, že počas vojny treba vlastniť zlato, nie Bitcoin

Elon Musk pre Financial Times povedal, že brat Kimbal nevedel o prieskume na Twitteri, kým nebol zverejnený. Jeho právnici si však boli prieskumu vedomí.

Nedávno sa šéf Tesly vyjadril, že SEC jeho osobu a spoločnosť Tesla obťažuje nekonečným vyšetrovaním. Verí, že komisia mu to robí preto, že je otvoreným kritikom vlády. SEC na to však neposkytla žiadne vyhlásenie.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Manipuloval Musk s trhmi?

Elon Musk nemá s americkou SEC dobré vzťahy. V roku 2018 SEC podala žalobu na šéfa Tesly za jeho komentár o „zabezpečenom financovaní“. Tvrdil, že agentúra pracuje pre ľudí, ktorí sa snažia poškodiť jeho automobilovú spoločnosť. Musk bol neskôr vynútený odstúpiť z funkcie predsedu predstavenstva. Tesla a jej riaditeľ a milovník „memecoinov“ museli navyše zaplatiť pokutu 20 miliónov dolárov.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon