Reading:
SENÁT V NEW YORKU SCHVÁLIL MEMORANDUM O ŤAŽBE KRYPTOMIEN
Share:

SENÁT V NEW YORKU SCHVÁLIL MEMORANDUM O ŤAŽBE KRYPTOMIEN

avatar
by Ras Vasilisin
6. June 2022
SENÁT V NEW YORKU SCHVÁLIL MEMORANDUM O ŤAŽBE KRYPTOMIEN

Ťažba v New Yorku

Zákon, ktorý schválilo Štátne zhromaždenie, ukladá dvojročné moratórium na všetky nové ťažobné projekty využívajúce PoW.

Podľa senátora Kevina Parkera, ktorý stál za návrhom zákona, je v súčasnosti v štáte len jedno BTC datacentrum, ktorú nové nariadenia zasiahnu. Dodal, že sa spracováva ďalšia žiadosť o povolenie na spustenie podobného projektu, ktorá môže byť pozastavená až do ukončenia výskumu, ktorý štát plánuje uskutočniť. Počas moratória úrady plánujú vykonať štúdiu o potenciálnom vplyve emisií kryptomien na životné prostredie pomocou PoW.

Dodajme, že mnohí pozorovatelia politickej scény v New Yorku očakávali, že návrh zákona uviazne v štádiu analýzy vo výbore. Najmä po tom, čo sa návrhom zákona na poslednej schôdzi odmietol zaoberať senátny výbor pre ochranu životného prostredia.

Nové memorandum je v tejto súvislosti kontroverzné. Predseda výboru senátor Todd Kaminsky pre CoinDesk povedal, že sa obáva, že návrh zákona by mohol viesť k „škodlivým ekonomickým dôsledkom pre mesto New York, ak by ho ľudia považovali za nepriateľský voči kryptomenám“.

Senát v New Yorku schválil memorandum o ťažbe kryptomien

Hľadanie lacných zdrojov energie

New York je už dlho vnímaný ako dobré miesto na založenie spoločností na ťažbu kryptomien vďaka svojim lacným vodným zdrojom energie. V posledných rokoch tam začali ťažobné spoločnosti BTC prenajímať uhoľné elektrárne a montovať tam svoje ťažobné prístroje.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon