Reading:
Situácia sa zmenila. Bankám uteká vlak a začínajú ponúkať bitcoin
Share:

Situácia sa zmenila. Bankám uteká vlak a začínajú ponúkať bitcoin

avatar
by Virtuse Admin
9. August 2021
Situácia sa zmenila. Bankám uteká vlak a začínajú ponúkať bitcoin

Záujemcovia o kúpu bitcoinu doteraz pri jeho nákupe využívali najmä kryptoburzy. K nim najnovšie pribudnú aj banky. Tie paradoxne vstupujú do segmentu, ktorý ešte donedávna ignorovali, niektoré dokonca zatracovali. Pre mnohých logicky, keďže z tohto výrazne sa rozvíjajúceho biznisu, nijako neprofitovali.

To sa však čoskoro zmení. Banky si uvedomili, že im uteká vlak. A nielen to. Kryptomeny im môžu začať ujedať z koláča.

Najodvážnejšie sú veľké americké bankové domy, ktoré prvé zverejnili svoje plány na zaradenie kryptomien do svojich služieb pre klientov. Tí, čo sledujú dianie v bankovom sektore, to už tušili, keďže banky naberali množstvo nových zamestnancov do novovytvorených divízií pre kryptomeny.

Čo stojí za zmenou názoru

Minulý týždeň sa JPMorgan, najväčšia americká banka, stala prvou významnou bankovou inštitúciou, ktorá svojim klientom poskytla prístup k bitcoinom a ďalším kryptomenám.

Mnohých tento krok prekvapil, lebo oznámenie prichádza krátko po čínskom zákaze ťažby a obmedzeniach pre kryptomeny. To je v úplnom kontraste s čínskou reguláciou kryptomien a je to silný signál pre Čínu, že USA budú pokračovať v začleňovaní kryptomien do svetového finančného systému.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon