Reading:
STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA POVAŽUJE BITCOIN ZA ZÁKONNÉ PLATIDLO
Share:

STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA POVAŽUJE BITCOIN ZA ZÁKONNÉ PLATIDLO

avatar
by Ras Vasilisin
26. April 2022
STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA POVAŽUJE BITCOIN ZA ZÁKONNÉ PLATIDLO

Stredoafrická republika sa stala prvou krajinou v Afrike, ktorá uznala bitcoin ako platobnú menu. Národné zhromaždenie jednomyseľne prijalo zákon, ktorý má pomôcť „uskutočniť národný plán hospodárskej obnovy a budovania mieru“.

Stredoafrická republika otvorená pre bitcoin

Minister digitálnej ekonomiky, poštových služieb a telekomunikácií krajiny, Gourna Zacko a minister financií a rozpočtu, Calixte Nganongo, iniciovali a predložili návrh zákona, ktorým sa ustanovuje právny rámec pre reguláciu primárnej kryptomeny a uznanie bitcoinu ako oficiálnej meny.

Podľa Forbes to ukazuje, že „Stredoafrická republika smeruje k novej avantgardnej ceste rozvoja a ekonomickej výkonnosti, ako aj k dynamickému poľu obľúbenému investormi po celom svete.“ Forbes dodal, že bitcoin je na trhu prítomný ako „plnohodnotné aktívum v peňaženkách najväčších svetových finančných hráčov“.

Stredoafrická republika

Táto iniciatíva úplne zmení digitálnu infraštruktúru krajiny aplikovaním technologických inovácií založených na blockchaine, ktoré sú pre projekt nevyhnutné.

Investovanie do kryptomien prináša výhody miliónom používateľov, čo pochopila aj pozícia v krajine. Spočiatku boli kritické voči projektu parlamentné skupiny, Mouvement Cœurs Unis (MCU) a Mouvement National des Indépendants (MOUNI), ale hlasovali za podporu najlepších záujmov krajiny využiť prosperitu a stabilitu. – dodáva Forbes.

El Salvador bol prvý

Stojí za to pripomenúť, že už v roku 2021 sa Salvador rozhodol prijať BTC ako platobný prostriedok v krajine. Išlo o iniciatívu prezidenta Nayiba Bukeleho, ktorú nakoniec odhlasoval salvádorský parlament.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon