Reading:
STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA TOKENIZUJE SVOJE PRÍRODNÉ ZDROJE
Share:

STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA TOKENIZUJE SVOJE PRÍRODNÉ ZDROJE

avatar
by Ras Vasilisin
6. June 2022
STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA TOKENIZUJE SVOJE PRÍRODNÉ ZDROJE

Stredoafrická republika a tokenizácia

Stredoafrická republika oznámila plány na realizáciu ambiciózneho projektu Sango. Tentoraz je to všetko o tokenizácii prístupu k bohatým prírodným zdrojom krajiny. Prezident Faustin-Archange Touadéra zverejnil vo štvrtok na svojom oficiálnom účte na Twitteri fotografiu vyhlásenia, v ktorom podrobne popisuje ďalšie kroky v projekte.

 

 

 

 

Vo vyhlásení podpísanom ministrom zahraničných vecí a šéfom kabinetu Obedom Namsiom okrem iného čítame:

Dávame každému prístup k bohatstvu našej zeme. Inými slovami, transformujeme ich na rovnako hodnotné a dôležité digitálne aktívum prostredníctvom bezprecedentného nového administratívneho a ekonomického kroku.

Touadéra požiadal parlament, aby pripravil novú stratégiu na vytváranie inovatívnych investičných príležitostí v krajine.

Stredoafrická republika, ktorá sa v apríli stala druhou krajinou na svete, ktorá uznala bitcoin (BTC) za zákonné platidlo, minulý mesiac spustila projekt Sango. Na webovej stránke iniciatívy sa uvádza, že Svetová banka schválila rozvojový fond vo výške 35 miliónov dolárov. Prostriedky budú investované do vytvorenia centra pre kryptomeny Sango. A to aj napriek tomu, že Svetová banka vyhlásila, že túto iniciatívu nepodporí.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon