Reading:
TOP 3 najdôležitejšie cenové zóny, ktoré sledovať na grafe BTC/USD
Share:

TOP 3 najdôležitejšie cenové zóny, ktoré sledovať na grafe BTC/USD

avatar
by Ras Vasilisin
23. February 2022
TOP 3 najdôležitejšie cenové zóny, ktoré sledovať na grafe BTC/USD

VPVR je skratka pre Volume Profile Visible Range a ide o technický indikátor používaný na objemové obchodovanie. Pomocou tohto indikátora si predstavíme tie najdôležitejšie cenové zóny, ktorým bude Bitcoin čeliť a ktoré je potrebné sledovať.

VPVR zobrazuje histogram na jednej strane grafu, ktorý odhaľuje cenové úrovne s najviac obchodovaným objemom vo vašom aktuálne viditeľnom rozsahu trhu.

Ako používať indikátor VPVR?

VPVR predovšetkým slúži na 2 veci:

  • Identifikácia medzier – ak sa v minulosti cena na daných úrovniach nezastavila a iba ich preletela, je možné, že túto medzeru cena preletí znovu.
  • Identifikácia cien s najvyšším obchodovaným objemom – sú to najsilnejšie zóny, kde sa v minulosti najviac obchodovalo a slúžia ako support alebo rezistencia. Na týchto úrovniach vzniká lokálny point of control.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon