Reading:
TRHOVÁ KAPITALIZÁCIA KRYPTOMIEN SA BLÍŽI K 1 BILIÓNU USD
Share:

TRHOVÁ KAPITALIZÁCIA KRYPTOMIEN SA BLÍŽI K 1 BILIÓNU USD

avatar
by Ras Vasilisin
28. June 2022
TRHOVÁ KAPITALIZÁCIA KRYPTOMIEN SA BLÍŽI K 1 BILIÓNU USD

Po nedávnych poklesoch sa bitcoinom podarilo konsolidovať okolo 21 000 dolárov. Väčšina altcoinov sa tiež upokojila. Nakoniec sa celková kapitalizácia trhu s kryptomenami opäť priblížila k hranici 1 bilióna dolárov.

Bitcoin zostáva nad 21 tis dolárov

Po obrovských turbulenciách a vážnom poklese výmenného kurzu BTC v polovici júna došlo za posledných sedem dní k miernemu oživeniu tohto aktíva. Len minulú nedeľu bitcoin klesol na svoje 18-mesačné minimum 17 500 dolárov.

Pondelok však začal z tej lepšej stránky – kryptomena sa odrazila a dokonca sa priblížila k hranici 20 000 dolárov. Aj keď sa jej spočiatku tento strop nepodarilo znovu získať, o niekoľko dní sa jej to podarilo.

Týmto spôsobom sa býci pokúsili opäť získať kontrolu nad trhom a BTC bol nad 21 500 $. Bitcoin bol najprv odmietnutý a po nedávnom potvrdení predsedu Fedu o pokračovaní zvyšovania úrokových sadzieb skĺzol pod 20 000 dolárov.

Odvtedy sa aktívum postupne zotavuje a teraz je späť na úrovni približne 21 500 USD. Jeho trhová kapitalizácia zostáva nad 400 miliardami USD, ale dominancia nad zmenami je nižšia ako 42,5 %.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon