Reading:
Update Etherea EIP-1559 spálil už 2 milióny ETH
Share:

Update Etherea EIP-1559 spálil už 2 milióny ETH

avatar
by Ras Vasilisin
22. March 2022
Update Etherea EIP-1559 spálil už 2 milióny ETH

Podľa údajov ultrasound.money, jednička v sieti smart kontraktov dnes prekonala 2 milióny spálených ETH. Odkedy Ethereum prešlo londýnskym hardforkom v auguste 2021, celková ponuka ETH čelila deflačnému tlaku prostredníctvom návrhu na spaľovanie poplatkov známeho ako EIP-1559.

Pravdepodobne najpopulárnejšia aktualizácia Etherea k dnešnému dňu, EIP-1559, zaviedla mechanizmus, ktorý spáli časť poplatku za plyn pri každej transakcii Etherea. EIP-1559 bol navrhnutý s cieľom upraviť trh poplatkov za Ethereum. Poplatky za plyn Etherea predtým prijali aukčný systém, vďaka ktorému boli transakčné náklady nepredvídateľné. S EIP-1559 používatelia Etherea platia minimálny poplatok za transakcie známy ako „základný poplatok“. Môžu dokonca baníkom pridať voliteľný tip, aby ich transakcia prebehla rýchlejšie v obdobiach vysokého preťaženia. EIP-1559 tiež pridáva deflačný tlak na ETH a znižuje zásoby v priebehu času.

Ethereum v súčasnosti spáli niečo viac ako 6 ETH za minútu. Veľká časť z toho sa spotrebuje na OpenSea, najväčšom svetovom trhu NFT. Kým Uniswap bol predtým najväčším žrútom plynu v sieti, boom na trhu NFT viedol k tomu, že OpenSea obsadilo prvé miesto, pričom prevody ETH boli na druhom mieste pred transakciami Uniswap.

Ethereum sa pripravuje na zlúčenie – pumpa pre ETH?

Po londýnskom hardforku je ďalšou významnou aktualizáciou protokolu Ethereum jeho dlho očakávaný posun od mechanizmu overovania práce k mechanizmu konsenzu „Proof-of-stake“. Pri aktualizácii, ktorá sa bežne nazýva „zlúčenie“, sa konsenzuálna vrstva blockchainu (inak známa ako Beacon Chain) zlúči s realizačnou vrstvou (hlavná sieť Ethereum).

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon