Reading:
Uruguaj má svoj prvý bitomat
Share:

Uruguaj má svoj prvý bitomat

avatar
by Virtuse Admin
20. January 2022
Uruguaj má svoj prvý bitomat

Prvý bitomat bol práve nainštalovaný v Uruguaji v pobrežnom meste Punta del Este, hlavnej turistickej atrakcii v regióne.

Krajina sa tak stala 11. krajinou v Južnej Amerike, ktorá otvorene podporuje adopciu kryptomien. Pred zapojením Uruguaja do tohto procesu bolo v Južnej Amerike 79 bitomatov, čo bolo 0,2 % z počtu týchto zariadení na celom svete.

Uruguaj má prvý bitomat

Prvý bitomat v Uruguaji bol nainštalovaný v pobrežnom meste Punta del Este, hlavnej turistickej atrakcii v regióne. Zariadenie bolo vyvinuté a inštalované v spolupráci s dvomi lokálnymi spoločnosťami – URUbit a inBierto.

Bitomat v súčasnosti podporuje výbery a vklady až piatich kryptomien:

bitcoin (BTC)binance coin (BNB), binance USD (BUSD), ferret token (FRT) a urubit (URUB). FRT a URUB sú kryptomeny spravované a distribuované spoločnosťami URUBit a inBierto.

Adolfo Varela, generálny riaditeľ spoločnosti inBierto, potvrdil, že iniciatíva bola 100% financovaná uruguajskou vládou. inBierto je investičná platforma, ktorá je zároveň členom Uruguajskej komory Fintech (Cámara Uruguaya de Fintech), startupového akcelerátora zameraného na fintech sektor.

URUBit je decentralizovaný token vytvorený v Uruguaji a implementovaný v Binance Smart Chain (BSC).

Uruguaj má svoj prvý bitomat

Južná Amerika a trh s bitomatmi

Údaje z Coin ATM Radar ukazujú, že Kolumbia je lídrom na juhoamerickom trhu s 31 inštaláciami bankomatov. Ďalej nasleduje Brazília a Argentína s 22 a 11 zariadeniami. Iné juhoamerické krajiny, ako Ekvádor, Venezuela, Aruba a Svätý Krištof a Nevis, nainštalovali po jednom „bitcoinovom bankomate“.

Je vhodné dodať, že minulý rok uruguajský senátor predložil návrh zákona, ktorého cieľom je regulovať trh s kryptomenami a umožniť spoločnostiam prijímať platby v digitálnych menách.

Senátor Juan Sartori sa však zdráhal uznať akúkoľvek kryptomenu ako zákonné platidlo. Namiesto toho navrhol návrh zákona, ktorého cieľom je „zaviesť legálny a bezpečný“ systém na používanie kryptomien „v podnikoch súvisiacich s výrobou a komercializáciou virtuálnych mien v Uruguaji“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon