Reading:
USA POUŽIJÚ BLOCKCHAIN NA BOJ PROTI OBCHÁDZANIU SANKCIÍ, KTORÉ KRAJINA UVALILA NA RUSKO
Share:

USA POUŽIJÚ BLOCKCHAIN NA BOJ PROTI OBCHÁDZANIU SANKCIÍ, KTORÉ KRAJINA UVALILA NA RUSKO

avatar
by Ras Vasilisin
7. March 2022
USA POUŽIJÚ BLOCKCHAIN NA BOJ PROTI OBCHÁDZANIU SANKCIÍ, KTORÉ KRAJINA UVALILA NA RUSKO

Oddelenie finančných služieb (DFS) bude monitorovať, či sú finančné sankcie voči Rusku riadne uplatňované. Urobí to pomocou technológie blockchain.

 

Blockchain pomôže pri rešpektovaní sankcií

Ministerstvo finančných služieb dohliada na množstvo kľúčových programov a iniciatív v menovom sektore. V dôsledku narastajúceho konfliktu na Ukrajine rozšíri svoje aktivity aj na občanov Ruska.

Podľa nedávneho vyhlásenia bude DFS využívať technológiu blockchain na monitorovanie, či sú finančné sankcie uvalené na Rusko riadne rešpektované. Bude tiež sledovať, či niektorí ľudia hľadajú nástroje, ako sa vyhnúť embargu.

Adrienne Harrisová, superintendentka agentúry, predpovedala, že Rusi sa budú snažiť vyhnúť sankciám prenosom digitálnych mien. Preto „je nevyhnutné, aby sme mali možnosť monitorovať transakcie a expozície v reálnom čase,“ zdôraznila.

Harris tiež zabezpečil, že DFS bude koordinovať svoje aktivity s federálnymi a inými štátnymi regulátormi. Ich spoločné úsilie musí „zabezpečiť, aby sa v boji za ochranu Ukrajiny využila celá váha nášho regulačného systému“.

K tejto veci sa vyjadrila aj Kathy Hochul, guvernérka štátu New York. Povedala, že Newyorčania sledujú situáciu na Ukrajine „so strachom a v reakcii na to podnikáme ďalšie kroky“. Podľa jej názoru sú sankcie proti Rusku jedným zo spôsobov, ako ho destabilizovať, a Spojené štáty budú naďalej presadzovať takéto sankcie v reakcii na „neoprávnený útok“.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon