Reading:
UST KLESOL NA 60 CENTOV
Share:

UST KLESOL NA 60 CENTOV

avatar
by Ras Vasilisin
10. May 2022
UST KLESOL NA 60 CENTOV

Minulý týždeň stratil stablecoin z Terra – UST – spojenie s dolárom. V tom čase bol výmenný kurz UST / USDT 98 centov. Bohužiaľ to nebol koniec poklesu. Tretí najväčší stablecoin podľa trhovej kapitalizácie včera klesol na 0,6 USD. Išlo o rekordne nízku cenu tohto tokenu. V súčasnosti sa cena UST v závislosti od burzy pohybuje od 72 do 94 centov.

Kurz LUNA zároveň korigoval na 23 USD, čo je až 80% pokles oproti ATH z minulého mesiaca. V čase písania tohto článku zaplatíme za jednu token 29 dolárov.

Mechanizmus UST

Terra je blockchainová sieť s vlastným stablecoinom – UST – založeným na dolároch. Na rozdiel od USDC a USDT, ktoré sú údajne kryté hotovosťou a bankovými aktívami, je UST stablecoin navrhnutý tak, aby udržal paritu 1:1 s americkým dolárom vďaka algoritmickému vzťahu s pôvodným aktívom Terra, LUNA.

Vytvorenie LUNA vyžaduje spálenie UST a naopak, takýto mechanizmus je navrhnutý tak, aby sa UST čo najviac priblížil k 1 doláru. Keď cena klesne povedzme na 0,98 USD, ako to bolo cez víkend, investori môžu nakúpiť so zľavou, potom predať za 1 USD a získať rozdielň.

Teoreticky by mal byť poriadok vždy obnovený, pretože všetku prácu vykonáva voľný trh. Do Kwon a Luna Foundation Guard (LFG) si však neboli istí, že tentoraz to bude fungovať. Trh s kryptomenami zažil veľký krach. Trhová kapitalizácia kryptomien sa za posledných päť dní prepadla z 1,8 bilióna dolárov na 1,4 bilióna dolárov.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon