Reading:
V Deutsche Bank veria, že Bitcoin by sa mohol stať novým zlatom!
Share:

V Deutsche Bank veria, že Bitcoin by sa mohol stať novým zlatom!

avatar
by Ras Vasilisin
23. February 2022
V Deutsche Bank veria, že Bitcoin by sa mohol stať novým zlatom!

Masová adopcia Bitcoinu je len otázkou času a tradičné finančné inštitúcie sa pripravujú na prechod na digitálne meny. Vysokopostavená analytička z Deutsche Bank Marion Laboure uviedla, že Bitcoin by sa mohol stať „digitálnym zlatom 21. storočia“. Dodáva však, že momentálne ho ešte nepovažuje za najspoľahlivejšieho uchovávateľa hodnoty a v dohľadnej budúcnosti neočakáva zníženú volatilitu.

Mohlo by ťa zaujímať: Ukrajina legalizovala Bitcoin! – Ako bude regulovaný trh digitálnych aktív u našich východných susedov?

Ako vidia Bitcoin v budúcnosti?

Analytička Marion Laboure poukázala na to, že Bitcoin nepovažuje za platobný prostriedok a ani si nemyslí, že má deflačné vlastnosti, pretože, podľa jej slov: „Bitcoin je príliš riskantný.“ Laboure si myslí, že BTC je príliš volatilný na to, aby bol spoľahlivým uchovávateľom hodnoty. Preto očakáva, že kryptomena v blízkej budúcnosti zostane naďalej volatilná.

Laboure ďalej uvádza tri dôvody pre volatilitu:

„Po prvé, asi dve tretiny bitcoinov sa používajú na investície a špekulácie. Po druhé, pre obmedzenú obchodovateľnosť môže niekoľko veľkých nákupov alebo predajov z trhu výrazne ovplyvniť rovnováhu ponuky a dopytu. Po tretie, hodnota BTC bude naďalej rásť a klesať v závislosti od toho, akú hodnotu si ľudia myslia. Malé zmeny v celkovom vnímaní Bitcoinu investormi môžu mať veľký vplyv na jeho cenu.“

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon