Reading:
VEĽKÁ BRITÁNIA CHCE BYŤ CENTROM KRYPTOMIEN
Share:

VEĽKÁ BRITÁNIA CHCE BYŤ CENTROM KRYPTOMIEN

avatar
by Ras Vasilisin
6. April 2022
VEĽKÁ BRITÁNIA CHCE BYŤ CENTROM KRYPTOMIEN

Vláda Spojeného kráľovstva predstavila podrobný plán, ako urobiť zo svojej krajiny globálne centrum kryptomien. Projekt zahŕňa vytvorenie „dynamického“ regulačného rámca pre kryptomeny, stablecoiny a spoluprácu s Royal Mint na vytvorení NFT, ktorý bude vydaný do tohto leta.

Stane sa Veľká Británia centrom kryptomien?

Veľká Británia chce byť „najlepším miestom“ na otvorenie kryptomenových spoločností. Britská vláda v pondelok odhalila podrobnosti o niekoľkých iniciatívach, ktoré majú pomôcť pri realizácii tejto myšlienky. Je známe, že medzi ne patria okrem iného regulácia stablecoinov, legislatíva o „sandboxe infraštruktúry finančného trhu“, spolupráca s Royal Mint v oblasti vydávania NFT a užšia spolupráca s kryptomenovým priemyslom.

Britský kancelár ministerstva financií Rishi Sunak sa k prípadu vyjadril:

„Mojou ambíciou je urobiť zo Spojeného kráľovstva globálne centrum pre technológiu kryptomien a opatrenia, ktoré sme dnes načrtli, pomôžu zabezpečiť, aby spoločnosti boli schopné investovať, inovovať a prosperovať v krajine,“ oznámil.

John Glen, ekonomický tajomník ministerstva financií Spojeného kráľovstva, v pondelok na globálnom summite Innovate Finance diskutoval o vládnom pláne pre kryptomeny.

„Chceme, aby táto krajina bola globálnym centrom, najlepším miestom na svete na zakladanie a rozširovanie kryptomenových spoločností. Ak je tu jeden odkaz, ktorý chcem, aby ste dnes zanechali, je to, že Spojené kráľovstvo je otvorené spoločnostiam zaoberajúcim sa kryptomenami,“ povedal.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon