Reading:
Veľké spoločnosti začínajú príjmat platby v kryptomenách
Share:

Veľké spoločnosti začínajú príjmat platby v kryptomenách

avatar
by Virtuse Admin
9. December 2021
Veľké spoločnosti začínajú príjmat platby v kryptomenách

Veľké spoločnosti začínajú príjmat platby v kryptomenách.

Najnovšie spoločnosti, ktoré prijali digitálne aktíva ako platobné prostriedky, sú Konzum, Newegg a Nothing.

 

Najväčší výrobca a maloobchodný predajca potravín v regióne západného Balkánu, Konzum sa práve stal prvým maloobchodným reťazcom v Chorvátsku, kde môžu zákazníci platiť digitálnymi aktívami. V súčasnosti sú takéto transakcie dostupné len v internetovom obchode, no spoločnosť plánuje v blízkej budúcnosti zaviesť službu aj vo svojich supermarketoch.

Spoločnosť akceptuje kryptomeny ako: BTC, ETH, BCH, XRP, XLM, DAI, EOS, USDT a USDC.

Na umožnenie takýchto platieb spolupracuje Konzum s fintech spoločnosťou Electrocoin a využíva jej systém PayCek, ktorý je prvým spracovateľom platieb kryptomien v Chorvátsku.

Uroš Kalinić, člen predstavenstva Konzum pre financie a IT poznamenal, že jeho spoločnosť neustále monitoruje globálne trendy, čo naznačuje, že jedným z nich je kryptomenový priemysel.

Ako najväčšia maloobchodná sieť v Chorvátsku, ktorá je vo svojej takmer 65-ročnej histórii nepretržitým lídrom na domácom trhu z hľadiska obchodných výsledkov a technologických úspechov, sme hrdí na to, že sme lídrom v ďalšej dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti, ktorá diktuje budúcnosť uzavrel.

Okrem toho online predajca Newegg oznámil, že počas vianočnej sezóny bude na svojej platforme akceptovať shiba inu (SHIB) ako spôsob platby.

Začiatkom tohto roka bola spoločnosť Newegg jednou z prvých spoločností na svete, ktorá akceptovala platby dogecoinmi (DOGE). Neskôr do služby pridal aj litecoin (LTC).

Andrew Choi, marketingový riaditeľ spoločnosti priznal, že zákazníci majú o kryptomeny veľký záujem. Poskytnutie možnosti používať bitcoiny a alternatívne mince ako spôsob platby poskytuje „väčšiu flexibilitu“.

Slúchadlá za kryptomeny

Neskôr sa kryptomenám otvorila aj spoločnosť Nothing, technologická spoločnosť založená Carlom Peiom, ktorá akceptovala takéto formy platby za bezdrôtové slúchadlá Nothing Ear v čiernej edícii.

Spoločnosti akceptujú BTC, ETH, USDC a DOGE. Možnosť platby je dostupná v internetových obchodoch Nothing v nasledujúcich krajinách: Spojené kráľovstvo, USA, Kanada, Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Taliansko a Japonsko.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon