Reading:
Youtube môže zaviesť NFT pre tvorcov
Share:

Youtube môže zaviesť NFT pre tvorcov

avatar
by Virtuse Admin
27. January 2022
Youtube môže zaviesť NFT pre tvorcov

Sektor NFT zažil v roku 2021 obrovský boom. Zúčastnili sa ho známe osobnosti, športovci a známe firmy. Technologický gigant Google ho však doteraz obchádzal širokým spektrom. Teraz sa ukazuje, že spoločnosť sa rozhodla o tému zaujať prostredníctvom svojej video platformy – YouTube.

 

Generálna riaditeľka YouTube Susan Wojcicki vo výročnom liste tvorcom uviedla, že spoločnosť hľadá spôsoby, ako pomôcť tvorcom využívať výhody nevymeniteľných tokenov (NFT).

V jeho úryvku si môžeme prečítať:

Vždy sa zameriavame na rozširovanie ekosystému YouTube, aby sme pomohli autorom využiť nové technológie vrátane vecí, ako je NFT. Zároveň pokračujeme v posilňovaní a zlepšovaní zážitku tvorcov aj fanúšikov.

Wojcicki neuviedla príliš veľa podrobností. Zdôraznila však, že Web3 bol pre jej spoločnosť „zdrojom inšpirácie“. Povedala tiež, že v roku 2021 NFT a decentralizované autonómne organizácie (DAO) „poskytli tvorcom a fanúšikom viac spôsobov, ako sa spojiť“.

Ostatné platformy sociálnych médií majú podobné plány ako YouTube

Youtube nie je jedinou platformou sociálnych médií, ktorá sa angažuje v sektore NFT. Nedávno Twitter začlenil funkciu, ktorá používateľom umožňuje oficiálne overiť NFT použitý ako profilový obrázok. Táto funkcia bola spustená 20. januára a je dostupná iba pre predplatiteľov služby Twitter Blue. Oficiálne NFT budú mať šesťuholníkový okraj namiesto tradičného okrúhleho okraja používaného pre bežné profilové obrázky.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon