Reading:
ADAM BACK TVRDÍ, ŽE CBDC SÚ PRE OBČANOV NEBEZPEČNEJŠIE AKO BANKOVÉ ÚČTY
Share:

ADAM BACK TVRDÍ, ŽE CBDC SÚ PRE OBČANOV NEBEZPEČNEJŠIE AKO BANKOVÉ ÚČTY

avatar
by Ras Vasilisin
25. July 2022
ADAM BACK TVRDÍ, ŽE CBDC SÚ PRE OBČANOV NEBEZPEČNEJŠIE AKO BANKOVÉ ÚČTY

Bitcoin je lepší ako CBDC

Back verí, že digitálna verzia akejkoľvek fiat meny bude „horšia ako papierová hotovosť, horšia ako stablecoiny a oveľa horšia ako bitcoin“.

Nie je to prvýkrát, čo si tento legendárny cypherpunk všimol, že určitá bitcoinová suverenita z neho robí lepšiu menu ako iné podobné projekty. V roku 2019 povedal, že Diem (predtým Libra) môže pôsobiť ako konkurent online bankovníctva, ale nepredstavuje žiadnu hrozbu pre bitcoin.

 

 

O CBDC hovoril na Asian Leadership Conference aj bývalý riaditeľ stratégie Blockstream Samson Mow. Zdôraznil potrebu návratu k apolitickým peniazom. Podľa jeho názoru je „najlepší spôsob“ ako to dosiahnuť, adopcia bitcoinu. Ako príklad uviedol Salvádor.

„Centrálne banky by to mohli urobiť správne, ak by zaviedli CBDC, ktoré by boli súkromné ​​a umožňovali dôverné transakcie. Ale to nie je motivácia CBDC. Len nevidím, že sa to všetko deje správnym spôsobom,“ povedal.

CBDC vo svete

Čína je dnes jedným z lídrov na trhu CBDC. Údajne sa môžu pochváliť takmer 250 miliónmi registrovaných digitálnych peňaženiek používajúcich digitálnu verziu jüanu. V pilotných testoch vedú aj ďalšie krajiny ako India, Japonsko a Južná Kórea.

Na druhej strane sú napríklad Spojené štáty, Veľká Británia a Mexiko, ktoré stále uviazli v teoretickej fáze.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon