Reading:
ADOPCIA KRYPTOMIEN JE LEN V POČIATOČNEJ FÁZE
Share:

ADOPCIA KRYPTOMIEN JE LEN V POČIATOČNEJ FÁZE

avatar
by Ras Vasilisin
25. July 2022
ADOPCIA KRYPTOMIEN JE LEN V POČIATOČNEJ FÁZE

Stále sa oplatí kupovať BTC alebo ETH?

Spoločná správa zverejnená Boston Consulting Group (BCG), Bitget a Foresight Ventures ukazuje, že adopcia kryptomien je stále veľmi nízka v porovnaní s tradičnými investičnými aktívami. Podľa BCG sa do kryptomien investuje len 0,3 % individuálneho bohatstva. Až 25 % je zasa investovaných do akcií.

Autori uvádzajú, že stále existuje dostatok priestoru pre výrazný rast trhu s kryptomenami a rozsiahle prijatie blockchainu.

Okrem toho porovnávajú krivku adopcie internetu so súčasným stavom trhu s kryptomenami. Pozerajú sa aj na adresy v sieti Ethereum s nenulovými zostatkami. V správe sa uvádza, že „je pred nami veľký rast“.

Pri porovnaní údajov analytici predpovedajú, že počet používateľov kryptomien môže dosiahnuť až 1 miliardu. Kedy? V roku 2030. Samozrejme za predpokladu, že trendová línia bude pokračovať a v procese nedôjde k žiadnym narušeniam.

Bitcoin Bermudy

Trh NFT bude tiež silne rásť

Autori novej správy o trhu konzultačnej spoločnosti Verified Market Research predpovedajú, že hodnota trhu s nekonvertibilnými tokenmi (NFT) sa môže zvýšiť na 231 miliárd dolárov už za 10 rokov. V dokumente sa tiež uvádza, že sektor si môže udržať ročnú úhrnnú mieru rastu 33,7 %, pričom hnacou silou NFT v oblastiach ako hudba, film a šport.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon