Reading:
BRAZÍLSKY KLUB SÃO PAULO ZAPLATIL ZA TRANSFER HRÁČA V USDC
Share:

BRAZÍLSKY KLUB SÃO PAULO ZAPLATIL ZA TRANSFER HRÁČA V USDC

avatar
by Ras Vasilisin
1. August 2022
BRAZÍLSKY KLUB SÃO PAULO ZAPLATIL ZA TRANSFER HRÁČA V USDC

Platba v USDC

Nie je náhoda, že São Paulo experimentuje s kryptomenami na uskutočnenie takejto transakcie. V januári sa Bitso stal sponzorom klubu, jedného z najväčších v Brazílii, ktorý vlastní legendárny štadión Morumbi.

Najnovšie oznámenie vyvolalo osobitný záujem v Argentíne. Bolo to tam interpretované ako pokus Banfieldu obísť menové obmedzenia platné v tejto krajine, ktoré zaväzujú vývozcov konvertovať americké doláre na argentínske peso do piatich dní od uzavretia transakcie. Pre Banfield by malo zmysel používať USDC, keďže predpisy nespomínajú kryptomeny.

Dante Disparte, riaditeľ stratégie spoločnosti Circle, jednej zo spoločností stojacich za USDC, na Twitteri uviedol, že ich stablecoiny sa používajú „ako platobný prostriedok používaný na zabránenie menovému riziku“.

Použitie USDC spoločnosťami São Paulo a Bitso nie je náhoda. V novembri sa burza spojila so spoločnosťou Circle, aby spustila medzinárodnú transferovú službu. Bitso v rámci toho spracoval až 1 miliardu dolárov v kryptomenách.

Prevod peňazí medzi São Paulom a Banfieldom mohol stáť menej ako riešenia ponúkané spoločnosťou SWIFT. Zdá sa však, že argentínsky klub sa nebude môcť vyhnúť menovému riziku, pretože klub bude musieť previesť celú sumu transakcie na argentínske peso oficiálnym výmenným kurzom.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon