Reading:
GOLDMAN SACHS SA PRIPRAVUJE NA NÁKUP AKTÍV CELSIUS
Share:

GOLDMAN SACHS SA PRIPRAVUJE NA NÁKUP AKTÍV CELSIUS

avatar
by Ras Vasilisin
28. June 2022
GOLDMAN SACHS SA PRIPRAVUJE NA NÁKUP AKTÍV CELSIUS

Ak sa situácia Celsius ďalej zhorší a bude nútený vyhlásiť bankrot, Goldman chce byť pripravený nakúpiť svoje kryptomeny za výhodnú cenu. To je dôvod, prečo sa monštrum z Wall Street snaží získať 2 miliardy dolárov.

Začiatkom tohto mesiaca Celsius zastavil výbery, ako aj všetky ostatné služby na svojej platforme. Stalo sa to však až potom, čo bolo na FTX prevedených viac ako 300 miliónov dolárov v digitálnych aktívach.

Služby sú stále nefunkčné, zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti ubezpečil, že tím „nepretržite pracuje“ na odstránení problémov. Celsius si najal aj právnikov na reštrukturalizáciu, no musel zastaviť všetky interakcie s klientmi na sociálnych sieťach.

S odvolaním sa na zdroje oboznámené s prípadom CoinDesk v piatok oznámil, že Goldman Sachs má v úmysle sa do prípadu zapojiť. Predchádzajúci investori odmietli zachrániť veriteľa kryptomeny.

Goldman plánuje získať od investorov 2 miliardy dolárov na nákup digitálnych aktív od Celsius „lacno“, ak by spoločnosť vyhlásila bankrot.

goldman sachs bitcoin 100 000

Nexo navrhuje kúpiť aktíva Celsius

Ponuku na odkúpenie aktív spoločnosti dal už skôr konkurent Nexo. Platforma zverejnila list o zámere, v ktorom načrtáva svoj „potenciálny záujem“ o získanie „určitých zostávajúcich oprávnených aktív“. Išlo najmä o úverové pohľadávky zabezpečené vhodnými ochrannými aktívami, značkovými aktívami a zákazníckymi databázami Celsius Network LLC a Celsius Lending LLC.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon