Reading:
HONGKONG JE LÍDROM V ADOPCII KRYPTOMIEN
Share:

HONGKONG JE LÍDROM V ADOPCII KRYPTOMIEN

avatar
by Ras Vasilisin
1. August 2022
HONGKONG JE LÍDROM V ADOPCII KRYPTOMIEN

Krajiny pripravené na adopciu

So skóre 8,6 z 10 bola čínska špeciálna administratívna oblasť, Hong Kong, označená za miesto, ktoré je najviac pripravené na prijatie kryptomien na svete. Druhá pozícia patrí predchádzajúcemu lídrovi Spojeným štátom a tretia Švajčiarsku.

Najnovšia správa skúma počet blockchainových startupov v jednotlivých krajinách, reguláciu digitálnych aktív a daňové pravidlá a počet bitomatov. V dôsledku toho sa zistilo, že Hongkong je v súčasnosti regiónom najpripravenejším na prijatie kryptomien.

Špeciálny administratívny región Čínskej ľudovej republiky je celkom otvorený blockchainovému sektoru a nevyberá dane od investorov a spoločností, ktoré generujú zisky z obchodovania s digitálnymi menami. Vďaka malej ploche je hustota bitomatov takmer najvyššia na svete – na 100 000 ľudí pripadajú dva takéto stroje. Celkovo získal Hongkong skóre 8,6 bodu z 10.

Vedúca svetová ekonomika a doterajší líder v tomto závode – USA – sa môže pochváliť iba 7,7 bodmi.V krajine je vyše 33 000 bitomatov, čo znamená, že na 100 000 ľudí pripadá desať zariadení.

Potom tu máme Švajčiarsko so skóre 7,5 bodu Miestna vláda nezdaňuje zisky z kryptomien a je domovom mnohých startupov. Za zmienku tiež stojí, že začiatkom tohto roka sa mesto Lugano v južnom Švajčiarsku chystalo zaviesť bitcoiny (BTC), tether (USDT) a token LVGA Points ako zákonné platidlo.

Ďalšie krajiny v prvej desiatke sú: Gruzínsko, Spojené arabské emiráty, Rumunsko, Chorvátsko, Írsko a Česká republika. Potom tu máme Slovensko, Grécko, Panamu a Bulharsko.

Štúdia sa zaoberala aj národným záujmom v sektore digitálnych aktív. Na prvom mieste tu bola Austrália, kde 4 579 ľudí zo 100 000 hľadalo „kryptomeny“ na Googli. Írsko je na druhom mieste s 3 472 vyhľadávaniami a na treťom mieste Spojené kráľovstvo s 3 409 vyhľadávaniami.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon