Reading:
MEDVEDÍ TRH SI VYBERÁ SVOJU DAŇ. MILIONÁRI UŽ NIE SÚ MILIONÁRI
Share:

MEDVEDÍ TRH SI VYBERÁ SVOJU DAŇ. MILIONÁRI UŽ NIE SÚ MILIONÁRI

avatar
by Ras Vasilisin
4. July 2022
MEDVEDÍ TRH SI VYBERÁ SVOJU DAŇ. MILIONÁRI UŽ NIE SÚ MILIONÁRI

75 % bitcoinových milionárov sa vyparilo

V čase písania tohto článku sa BTC snaží zostať nad 20 000 $, dnes dokonca klesol pod túto hodnotu. Táto situácia je ovplyvnená mnohými dôvodmi. Ide však najmä o makroekonomické faktory, akými sú zvyšovanie úrokových sadzieb a nové regulácie.
S poklesom ceny klesol aj počet bitcoinových veľrýb. V súčasnosti existuje niečo vyše 26 000 peňaženiek, ktoré obsahujú najmenej jeden milión dolárov. To znamená, že za posledných deväť mesiacov počet znížil o 75 % BTC milionárov.

Pokles zaznamenal aj počet veľrýb

Pokles sa dotkol aj počtu veľrýb – teda adries so zostatkami nad 10 miliónov dolárov. Počas novembrového ATH bolo okolo 10 500 adries s viac ako 10 miliónmi dolárov v bitcoinoch. Dnes ich je len 4 300, čo je pokles o 58 %.

Napriek tomu pokles jednoznačne otvára možnosti pre ďalších investorov. Počet peňaženiek s minimálne 1 BTC prudko vzrástol. Celkovo prišlo 13 000 nových wholecoinerov, teda ľudí, ktorým sa podarilo získať celý bitcoin.

Celkovo existuje viac ako 860 000 celých mincí. Taktiež zaznamenávame nárast počtu peňaženiek obsahujúcich 0,1 BTC. Podľa údajov z Glassnode má 0,1 BTC cez 250 000 adries.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon