Reading:
NAJVÄČŠIA BURZA V NIGÉRII BUDE VYUŽÍVAŤ BLOCKCHAIN NA ZÚČTOVANIE TRANSAKCIÍ
Share:

NAJVÄČŠIA BURZA V NIGÉRII BUDE VYUŽÍVAŤ BLOCKCHAIN NA ZÚČTOVANIE TRANSAKCIÍ

avatar
by Ras Vasilisin
14. June 2022
NAJVÄČŠIA BURZA V NIGÉRII BUDE VYUŽÍVAŤ BLOCKCHAIN NA ZÚČTOVANIE TRANSAKCIÍ

Podľa agentúry Bloomberg bude burza na tento účel spolupracovať s technologickou spoločnosťou. Pred zavedením novej formy účtovania musí získať aj súhlas od nigérijských regulátorov.

Nigerian Exchange Ltd. spúšťa platformu založenú na blockchaine

Temi Popoola – generálny riaditeľ spoločnosti Nigerian Exchange Ltd. – vníma technológiu blockchainu ako faktor, ktorý uľahčuje fungovanie finančného trhu. Umožňuje „efektívny spôsob obchodovania s finančnými aktívami“. Implementácia by mohla umožniť mladým investorom, ktorí tvoria väčšinu používateľov kryptomien v krajine – „rýchly a jednoduchý prístup na trh“.

Prvá elektronická ponuka akcií spoločnosti, ktorú minulý rok vydala nigérijská divízia MTN Group Ltd., bola 1,2-krát prekročená, pričom 85 % investorov bolo mladších ako 40 rokov.

Či bude burza priamo súvisieť s kryptomenami, zatiaľ nie je známe. Ak áno, musí dodržiavať nariadenia nigérijskej komisie pre cenné papiere a burzu a regulačný rámec uložený Národnou bankou Nigérie.

V minulom roku inštitúcia zakázala bankovému sektoru vykonávať transakcie s kryptomenami a zároveň umožnila súkromným osobám obchodovať s nimi. Poukázala aj na riziko pre finančný systém. Nigérijská SEC v tom čase uviedla, že má dobré predpoklady na poskytnutie požadovanej regulácie a bude konať na ochranu investorov.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon