Reading:
PARAGUAJ REGULUJE ŤAŽBU A OBCHODOVANIE S KRYPTOMENAMI
Share:

PARAGUAJ REGULUJE ŤAŽBU A OBCHODOVANIE S KRYPTOMENAMI

avatar
by Ras Vasilisin
19. July 2022
PARAGUAJ REGULUJE ŤAŽBU A OBCHODOVANIE S KRYPTOMENAMI

Paraguajský senát vo štvrtok schválil zákon upravujúci obchodovanie a ťažbu s kryptomenami. V decembri už zákon schválila Najvyššia komora krajiny, v máji však Poslanecká snemovňa návrh zákona s niekoľkými úpravami schválila. Preto sa dokument vrátil do Senátu. Po schválení oboma snemovňami musí byť návrh zákona predložený výkonnej moci, ktorá má právomoc ho schváliť alebo vetovať.

Regulácia trhu s kryptomenami v Paraguaji

Hlavnou úpravou navrhnutou Poslaneckou snemovňou a schválenou Senátom je, že primárnym orgánom činným v trestnom konaní v oblasti kryptomien bude Ministerstvo priemyslu a obchodu, ktoré bude postihovať fyzické alebo právnické osoby, ktoré prevádzkujú ťažobné centrá v digitálnej mene alebo poskytujú služby využívajúce elektronické aktíva bez riadneho povolenia.

Národný úrad pre elektrickú energiu bude zodpovedať za umožnenie dodávok energie pre minerov a Sekretariát pre pranie špinavých peňazí alebo prevenciu aktív bude dohliadať na celý investičný proces realizovaný spoločnosťami zaoberajúcimi sa kryptomenami. Komercializáciu nadobudnutého majetku vykoná Národná komisia pre cenné papiere.

Zákon stanovuje, že individuálni a podnikoví mineri musia požiadať o povolenie na priemyselný odber elektriny a následne požiadať o osobitnú licenciu. Register sa zriaďuje aj pre každú fyzickú alebo právnickú osobu, ktorej účelom je poskytovať služby obchodovania s kryptomenami alebo ich úschovu tretím stranám.

Čítaj ďalej

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon