Reading:
RUSKO ZAKAZUJE PLATBY KRYPTOMENAMI
Share:

RUSKO ZAKAZUJE PLATBY KRYPTOMENAMI

avatar
by Ras Vasilisin
19. July 2022
RUSKO ZAKAZUJE PLATBY KRYPTOMENAMI

Putin zakazuje platby BTC

V januári navrhla Bank of Russia úplný zákaz kryptomien pre platby aj investície. Nakoniec sa Kremeľ rozhodol pre nepriamu možnosť.

Ruské ministerstvo financií vo februári predložilo vláde návrh zákona o kryptomenách, ktorý rovnako ako zákon schválený v sobotu umožňuje investovať do digitálnych aktív ako bitcoin a ethereum, ale neumožňuje ich použitie na platby.

V zákone zverejnenom na internetovej stránke ruského parlamentu sa uvádza:

„Nesmiete prevádzať ani prijímať digitálne finančné aktíva výmenou za tovar, vykonanú prácu, poskytnuté služby alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ktorý umožňuje prijatie platby za tovar (diela, služby) digitálnym finančným aktívom, pokiaľ federálny zákon neustanovuje inak.“

Ambivalentný prístup ku kryptomenám

Rusko je v centre pozornosti investorov do kryptomien od invázie krajiny na Ukrajinu. V dôsledku útoku veľké spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami ako Binance a Coinbase oznámili, že budú dodržiavať predpisy USA a EÚ a obmedzia Rusov v používaní ich búrz.

Samotní Rusi pristupovali ku kryptomenám otvorene. Jeden z popredných politikov krajiny dokonca navrhol, že veľmoc by mohla obchodovať so svojimi zdrojmi výmenou za bitcoiny.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon