Reading:
ŠPANIELSKY LETECKÝ GIGANT VUELING BUDE AKCEPTOVAŤ KRYPTOMENY
Share:

ŠPANIELSKY LETECKÝ GIGANT VUELING BUDE AKCEPTOVAŤ KRYPTOMENY

avatar
by Ras Vasilisin
21. June 2022
ŠPANIELSKY LETECKÝ GIGANT VUELING BUDE AKCEPTOVAŤ KRYPTOMENY

Jedna z najväčších leteckých spoločností v Španielsku Vueling, oznámila spoluprácu s BitPay, poskytovateľom platobných služieb v oblasti kryptomien. Cieľom novovzniknutej spolupráce je umožniť zákazníkom platiť za lístky vo viacerých digitálnych aktívach. Spustenie tejto služby je ohlásené na začiatok roka 2023. Vueling oznámil, že bude akceptovať 13 rôznych kryptomien ako spôsob platby.

Kryptomeny lietajú s nami

Podľa tlačovej správy leteckej spoločnosti bude spoločnosť so sídlom v Barcelone využívať technológiu Universal Air Travel Plan (UATP) (globálna zúčtovacia sieť odvetvia), aby čo najlepšie integrovala novú ponuku platieb.

Španielsky letecký gigant do svojej služby na začiatku zaradí 13 platobných možností kryptomeny. Medzi nimi sú niektorí lídri z hľadiska trhovej kapitalizácie, ako napríklad Bitcoin (BTC),Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) a Shiba Inu (SHIB).

Ak všetko pôjde podľa plánu a spoločný projekt sa spustí začiatkom budúceho roka, španielska spoločnosť sa stane prvou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe, ktorá zavedie pre zákazníkov kryptomeny ako spôsob platby.

Jesús Monzó, vedúci distribučnej stratégie a aliancií Vuelingu, verí, že tento krok potvrdzuje status spoločnosti ako „digitálnej leteckej spoločnosti“.

bitcoin

Letecký priemysel a kryptomeny

V roku 2021 bolo venezuelské letisko pomenované po medzinárodnom letisku Simóna Bolivara a oznámilo svoje plány prijať kryptomeny ako spôsob platby.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon