Reading:
Virtuse Report: 3 nové bitcoinové udalosti, o ktorých musíte tento týždeň vedieť (Týždeň 44) – Lightning network, Bitcoin ATH, supply shock
Share:

Virtuse Report: 3 nové bitcoinové udalosti, o ktorých musíte tento týždeň vedieť (Týždeň 44) – Lightning network, Bitcoin ATH, supply shock

avatar
by Virtuse Admin
18. November 2021
Virtuse Report: 3 nové bitcoinové udalosti, o ktorých musíte tento týždeň vedieť (Týždeň 44) – Lightning network, Bitcoin ATH, supply shock

Drahí priatelia,

Vítajte späť v našom pravidelnom týždennom Virtuse Reporte, v ktorom jednoduchým spôsobom predstavujeme na prvý pohľad zložité témy z oblasti bitcoinu, digitálnych aktív, technológií a finančných trhov. 

V prípade, že ste tak ešte neurobili, jednoznačne sa zaregistrujte na virtuse.com a pripojte sa k daľším 15 000 registrovaným klientom našej platformy.

Ak vás náš Report zaujal, nazabudnite nás tiež sledovať našich sociálnych mediách a skupinách a preposlať tento mail priateľom.

Takže poďme na to.

 

1. Do roku 2030 bude 700 miliónov používateľov Lightning network

Lightning network zaznamenala v uplynulom mesiaci parabolický nárast. Stalo sa tak predovšetkým vďaka adopcii siete v Salvadore.

Arcane Research prognózuje, že do roku 2030 bude mať Lightning network 700 miliónov používateľov.

Lightning network je technológiou alebo tzv. second-layer protokolom, ktorý umožňuje rýchlo a lacno presúvať bitcoin po sieti. Každých 10 minút je na bitcoinovej sieti vytvorený nový blok. Tieto tranzakcie sú však často drahé a pomalé preto sa bitcoin často neodporúča využívať pri drobných tranzakciách.

Je to niečo podobné ako keby sme sa snažili zaplatiť v Starbucks fyzickým zlatom.

Lightning Network už ale našťastie funguje od roku 2015, kedy dvaja analytici Thaddeus Dryja a Joseph Poon vydali ich štúdiu pod názvom, “The Bitcoin Lightning Network.”

V poslednom období Lightning zaznamenal obrovský úspech. Napríklad, 1.októbra, prezident Salvadoru, Nayib Bukele, zverejnil, že viac ako 2 milióny občanov krajiny už používa Chivo digital wallet, ktorý využíva technológiu Lightning network.

Paxful, jedna z naväčších krypto spoločností na svete, tiež minulý týždeň vyhlásila, že integruje svoje služby s Lightning Network.

Avšak nič neprekonalo vyhlásenie od spoločnosti Twitter, ktorá spustila tipping služby v bitcoine pre všetkých svojich 180 miliónov užívateľov. Táto služba samozrejme využíva Lightning Network.

Je dôležité mať na pamäti, že Lightning network má tieto hlavné benefity:

  • Instantné platby  
  • Mikroplatby
  • Rýchlosť vďaka škálovateľnosti: milióny tranzakcií za sekundu.
  • Nízke poplatky

 

2. Odpor je zbytočný, Bitcoin si pripíše nové historické maximum

Taktiež je až neuveriteľné ako sa na seba podobajú býčie trhy na jeseň 2021 a cenový vývoj z roku 2017. Populárny twitter účet po názvom Smart Crypto vyhlásil, že v roku 2022 sa môžeme tešiť na cenovú explóziu a tiež, že cena sa môže dostať až na 300,000 dolárov. 

 

3. Hodleri naďalej odmietajú predávať

Indikátor pod názvom illiquid supply shock ratio pokračuje v historických nárastoch. Tento pomer práve prekonal tohtoročné maximá a je na najvyššej úrovni od roku 2017.

V podstate to znamená, že zásoba voľných bitcoinov je naďalej limitovaná, pretože investori svoje bitcoiny odmietajú predávať.

 

Krypto novinky týždňa

  • William Clemente upozornil, že podľa dát Glassnode sa za posledné 4 mesiace znížil počet BTC na burzách o približne 200 000 BTC, čo je pri súčasných cenách viac než 12,5 miliardy dolárov.
  • Veľké americké banky stále najímajú odborníkov pre kryptomeny a blockchain. Počet týchto pracovných miest v USA len v auguste tohto roku vzrástol o 615 %.
  • Počet starostov v USA, ktorí chcú byť zaplatení v Bitcoine, rýchlo rastie. Už najmenej traja starostovia a jeden novozvolený sa vyjadrili, že svoje ďalšie výplaty chcú mať v Bitcoine, a nie v dolároch!
  • Analytik Michael van de Poppe: prelomenie hranice 64,000 dolárov nám dokáže priniesť all time high!

 

Krypto stupne víťazov

Mnohé krypto aktíva sa vystriedali na tretej priečke, len dve si údržali druhú a titul najhodnotnejšieho krypto aktíva bol aj naďalej Bitcoin ako rezervná kryptomena

 

Virtuse Wealth Portfólio

Na konci novembra pripravujeme spustenie nového portfólia pre našich Wealth klientov, s minimálnou investíciou od 20 000 eur. Toto portfólio bude v budúcnosti profitovať na rýchlo rastúcich nových tokenoch z oblasti privacy coins, DeFi a NFTs s možnosťou 100x ziskov. 


Ak máte záujem a túto príležistosť si nechcete nechať újsť, pošli email na office@virtuse.com

 

Virtuse Stock-to-Flow Model

Vývoj ceny bitcoinu na kryptotrhoch kopíruje model Stock-to-flow. Tvorca modelu len pred nedávnom upravil svoju krátkodobú prognózu, v rámci ktorej očakáva v novembri hodnotu 98 000 dolárov. Odhad pre koniec roku zvýšil zo 100 000 na 130 000 dolárov.

Model je postavený na základe kvantitatívnej analýzy holandského inštitucionálneho investora PlanB. Využíva koncept vzácnosti na vyčíslenie hodnoty aktíva. Dá sa aplikovať  na všetko, čo sa získava ťažením.

S2F model predpokladá, že do roku 2024 cena Bitcoinu dosiahne 228 000 dolárov.

 

Aktíva s najväčšou trhovou kapitalizáciou

Bitcoin mieri k novým historickým maximám a k magickej hranici 70 000 dolárov. To sa odzrkadľuje aj na jeho pozícii v tabuľke najväčších aktív. Striebro na siedmej priečke je už takmer na dosah.

 

Výkonnosť jednotlivých tried aktív (2011 – súčasnosť)

Tabuľka výkonnosti aktív za poslednú dekádu ukazuje výnosy najrozšírenejších aktív ako sú akcie, dlhopisy, komodity. V tomto roku ako aj vo väčšine minulých rokov všetkým triedam aktív jasne dominuje Bitcoin. Od januára sa zhodnotil už o viac ako 111 percent. Ostatné triedy aktív mu môžu len závidieť.

Alternate text

 

Naše najnovšie blogy

Virtuse je najväčšia Bitcoin-centrická platforma v EU. Umožňuje vklady, výbery a obchodovane v eurách prostredníctvom SEPA prevodov. Od roku 2018 poskytuje okamžité a pravidelné investovanie a je najednoduchším spôsobom investovania do bitcoinu.

Virtuse je členom nadnárodnej skupiny Virtuse Group so zastúpením v EÚ a Ázii. Sídlo skupiny je v Singapure, pričom kancelárie a operatíva sú aj v Bratislave. 99 percent klientských vkladov je uložených u jedného z naväčších licencovaných správcov digitálných aktív na svete. Virtuse poskytuje svoju čínnosť na základe viazaného živnostenského oprávnia na prevádzku zmenárne a peňaženky virtuálnej meny. Taktiež prostrednícvom partnerstva so svetový lídrom v KYC/AML technologiach dodržiava všetky zákony a nariadenia EŮ. Viac informácii je možné získať na virtuse.com.


Share this article:

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon