Reading:
Virtuse Report – Týždeň 29
Share:

Virtuse Report – Týždeň 29

avatar
by Virtuse Admin
21. July 2021
Virtuse Report – Týždeň 29

Citát týždňa

citát tyzdna

Krypto novinky týždňa

  • Známa hackerská skupina Anonymous spúšťa vlastný krypto token pod názvom Anon Inu ako odpoveď na aktivity Číny a Elona Muska na trhoch s kryptomenami. 

  • Bitcoin by mal vytlačiť štátne meny a meny vydané centrálnymi bankami do roku 2040. Vyplýva to z prieskumu platformy Finder.com, ktorý oslovil odborníkov v oblasti fin-tech a kryptomien.
  • Obtiažnosť ťažby Bitcoinu je na najnižšej úrovni od januára 2020. V minulom týždni klesla o ďalších 4,81%.
  • Najväčšia svetová kryptoburza Binance zastavuje obchodovanie akcií. Dôvodom môžu byť problémy s regulátormi. Túto službu pritom burza spúšťala len nedávno.

  • Paypal zvyšuje limity pre nákup kryptomien z doterajších 20 000 dolárov na 100 000 dolárov týždenne.

Bitcoin

Cena kryptomeny č. 1 sa podľa očakávania stále pohybuje v pásme medzi 30 a 40 000 dolármi. Čím viac sa však bude plaziť okolo úrovne 32 000, tým bude vyššia pravdepodobnosť, že sa ešte viac prepadne. My sme pripravení na nižších úrovniach dokupovať. Tí, ktorí si chcú vyskúšať trading (aj keď to neodporúčame), môžu skúsiť shortovat bitcoin pod 30 tisícmi a dokúpiť na úrovni 27 500. Našu cieľovú sumu do konca roka 2022 si stále držíme na 100 000.

the price of bitcoin

Pozitívne je, že aj naďalej pokračuje odliv bitcoinu z búrz. Je to presne opačný trend, aký sme zaznamenali v aprili a máji, kedy sa BTC peňaženky na burzách plnili. Inventár na burzách vtedy narástol na 144 000 bitcoinov. Od 18 mája je zostatok na burzách o 44 883 BTC nižší. Ešte pozitívnejšie je, že k väčšine tohto poklesu došlo v posledných troch týždňoch. Tento trend jednoznačne nenasvedčuje ďalším veľkým poklesom.

bitcoin price

Pozitívne tiež vyzerá graf, ktorý zobrazuje pomer medzi dlhodobými a krátkodobýmy hodlermi. Trend jednoznačne pokračuje a hodleri nakupujú od krátkodobých šekulatívnych traderov.

graph

Ďalší spôsob ako sledovať akumuláciu bitcoinov prostredníctvom tzv. smart money je nasledujúci graf. Ten vyjadruje zostatky BTC u ťažiarov. Od júna ich zostatky vzrástli o 3 280 BTC a ťažiari aj naďalej pokračujú v akumulácii.

miner wallets

Portfólio Virtuse Wealth

vykonnost portfolia

Virtuse Stock-to-Flow Model

stock to flow

Využite náš Stock-to-flow model pre bitcoin, ktorý je postavený na základe kvantitatívnej analýzy holandského inštitucionálneho investora PlanB.

Stock-to-Flow (SF2) model využíva koncept vzácnosti na vyčíslenie hodnoty bitcoinu. SF2 model nie je uplatniteľný len na bitcoin, ale taktiež na zlato, striebro a iné typy aktív, ktoré ľudstvo získava ťažením.

Podľa S2F modelu by súčasná cena bitcoinu mala byť 77 900. Pantera Capital predpokladala, že cena by mala dosiahnuť 115 000 v auguste. Analytik PlanB predpokladá, že do roku 2024 cena bitcoinu dosiahne 228 000.

stock to flow

Aktíva s najväčšou trhovou kapitalizáciou

market cap

Výkonnosť jednotlivých tried aktív (2011 – súčasnosť)

Tabuľka sumarizuje výnosy aktív za poslednú dekádu. Vo väčšine rokov všetkým triedam aktív dominuje Bitcoin. Tohtoročnému ‘bull market’ doposiaľ viedli krypto aktíva a komodity. Môžeme vidieť, že aj napriek viac než 50% korekcii, Bitcoin naďalej ostáva najvýnosnejším aktívom.

assets

Naše najnovšie blogy

Inflácia vzrástla už na nebezpečných päť percent a bude rásť ďalej. Čo robiť a čo nie?

Ako menové politiky ovplyvňujú našu budúcnosť? Bohatí stále bohatnú

Je bitcoin pyramídová hra? Varovné signály tvrdia jedno a teória väčších bláznov druhé

Bitcoin nad dlhopisy: Prišiel na to už aj zakladateľ najväčšieho hedžového fondu na svete

Čo Elon Musk nevie o uhlíkovej stope bitcoinu

12 citátov od investičných legiend, ktoré zmenia váš názor na volatilitu

Ruky preč od investovania, ak nemáte týchto 5 základných vlastností

Posledná šanca kúpiť akcie Tesly

Polovica svetového bohatstva čoskoro stratí väčšinu svojej hodnoty

Do 10 rokov stratíte 90% svojho majetku

Tento článok je informačný a nepredstavuje investičné odporúčanie, investičné poradenstvo, ponuku na predaj, ani výzvu na nákup akýchkoľvek cenných papierov na burze Virtuse Exchange („Virtuse“) alebo v žiadnom subjekte organizovanom, kontrolovanom alebo riadenom spoločnosťou Virtuse Group, alebo ktoroukoľvek z jej pridružených spoločností, a preto sa na nich nemožno spoliehať v súvislosti s akoukoľvek ponukou alebo predajom cenných papierov. Akákoľvek ponuka alebo výzva môže byť predložená iba na základe dôverného memoranda o súkromnej ponuke (alebo podobného dokumentu), ktoré bude poskytnuté iba kvalifikovaným osobám zodpovedným za účasť na aukcii, a pred investovaním starostlivo preverené.

Cieľom tohto článku je zhrnúť určitý vývoj, články alebo mediálne zmienky týkajúce sa bitcoinu a iných kryptomien a akcií, o ktorých sa Virtuse domnieva, že by mohli byť zaujímavé. Názory vyjadrené v tomto e-maile sú subjektívnymi názormi zamestnancov spoločnosti Virtuse na základe informácií, o ktorých sa predpokladá, že sú spoľahlivé, a ktoré boli získané zo zdrojov, ktoré sa považujú za spoľahlivé, avšak neexistujú žiadne explicitne vyjadrené záruky, pokiaľ ide o nestrannosť, správnosť, presnosť, primeranosť alebo úplnosť informácií a názorov. Informácie obsiahnuté v tomto článku sú aktuálne k dátumu uvedenému na začiatku článku. Spoločnosť Virtuse sa nezaväzuje aktualizovať uvedené informácie.

Účelom tohto článku nie je poskytnúť (a nemali by sa naň spoliehať) účtovné, právne alebo daňové poradenstvo alebo investičné odporúčania. Spoločnosť Pantera a jej riaditelia investovali do niektorých nástrojov diskutovaných v tomto oznámení a v budúcnosti môžu v súvislosti s týmito nástrojmi uskutočniť ďalšie investície, vrátane zaujatia dlhodobých aj krátkodobých postojov, bez ďalšieho oznámenia. 

Dôrazne sa odporúča, aby každý potenciálny investor získal nezávislé poradenstvo v súvislosti s akýmikoľvek investičnými, finančnými, právnymi, daňovými, účtovnými alebo regulačnými otázkami, o ktorých sa tu hovorí. Analýzy a stanoviská obsiahnuté v tomto dokumente môžu vychádzať z predpokladov, že ak dôjde k ich zmene, môžu sa tieto analýzy alebo vyjadrené názory zmeniť. Nič v tomto článku nebude predstavovať žiadne vyhlásenie alebo záruku, pokiaľ ide o budúcu výkonnosť akéhokoľvek finančného nástroja, úveru, menového kurzu alebo iného trhového alebo ekonomického opatrenia.


Share this article:

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon