Reading:
300 Amerických bánk ponúkne svojím klientom kryptomeny
Share:

300 Amerických bánk ponúkne svojím klientom kryptomeny

avatar
by Virtuse Admin
3. February 2022
300 Amerických bánk ponúkne svojím klientom kryptomeny

Očakáva sa, že približne 300 bánk v Spojených štátoch začne ponúkať obchodovanie s bitcoinmi prostredníctvom mobilných aplikácií v reakcii na silný dopyt zákazníkov.

 

300 bánk bude ponúkať kryptomeny

Podľa správy American Banker asi 300 sociálnych bánk v Spojených štátoch chce svojim klientom ponúknuť obchodovanie s bitcoinami v prvom alebo druhom štvrťroku 2022, všetko v spolupráci s NYDIG.

NYDIG je „dcérska spoločnosť Stone Ridge, holdingovej spoločnosti, ktorá viedla vytváranie sľubných technologických a finančných spoločností.“ Poskytuje „produkty súvisiace s bitcoinami v odvetviach od bankovníctva a poisťovníctva až po fintech a neziskové organizácie“.

Harold Reynolds, generálny riaditeľ BankSouth, pre médiá povedal, že on a jeho spoločníci „zaznamenali významnú obchodnú aktivitu s kryptomenami na účtoch našich klientov“. Ako dodal, „viaceré investície boli dosť veľké, takže to samozrejme púta našu pozornosť.“

Na druhej strane generálny riaditeľ Vast Bank, Brad Scrivner, oznámil, že banka sa chce otvoriť kryptomenám kvôli požiadavkám zákazníkov.

Sme hrdí na to, že svojich klientov spoznávame a začína to tým, že ich počúvame. Kryptomeny sú stredobodom mnohých z týchto rozhovorov. Naši klienti sa už dlho pýtajú, prečo si nemôžu bezpečne kúpiť bitcoiny pomocou svojho bankového účtu, pričom uvádzajú obavy o dôveryhodnosť, bezpečnosť a zabezpečenie iných platforiem, to všetko sú problémy, ktoré držia mnohých spotrebiteľov ďaleko od fenoménu kryptomien, povedal.

Ako dodal, preto sa banka „chopila tejto výzvy“.

Sme radi, že túto službu robíme online a umožňujeme všetkým spotrebiteľom objavovať svet kryptomien spôsobom, ktorý ponúka pokoj, ktorý môže poskytnúť iba banka ako Vast,“ povedal.

Záujem o kryptomeny rastie

Záujem spotrebiteľov o bitcoiny rýchlo rastie a NYDIG má nástroje a znalosti, ktoré bankám pomôžu uspokojiť tento dopyt. S inštitúciami, ktoré myslia dopredu, ako je Flushing Bank, sme na dobrej ceste dosiahnuť naše poslanie „bitcoin pre všetkých“, povedal Patrick Sells, riaditeľ inovácií v NYDIG.

Ako môžete vidieť, americký trh s kryptomenami môže čoskoro dostať novú kapitálovú injekciu od malých investorov.

 

 ČÍTAŤ ĎALEJ 

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon