Reading:
7 Nových miliardárov na Forbes 400
Share:

7 Nových miliardárov na Forbes 400

avatar
by Ras Vasilisin
30. December 2021
7 Nových miliardárov na Forbes 400

Časopis Forbes nedávno zverejnil zoznam viac ako 400 nových miliardárov v USA v roku 2021, s odhadovaným kolektívnym majetkom viac ako 1 bilión dolárov.

Celkový počet miliardárov na svete už predstavuje viac ako 2 600 osôb s celkovým majetkom 14 bilionov dolárov.

Pravdepodobne najpozoruhodnejšie na zozname Forbes z roku 2021 bolo, že sa objavila nová trieda miliardárov.

Nazývajú ich crypto miliardármi.

Tu je zoznam siedmych nových krypto miliardárochv USA:

  • Sam Bankman-Fried ($22,5 mld.)

Sam Bankman-Fried je zakladateľom krypto burzy FTX. Predpokladá sa, že krypto sekmička v zozname Forbes 400 má majetok 55,1 mld. USD. 29-ročný CEO FTX vlastní viac ako polovicu a majetok v hodnote 22,5 miliardy dolárov. Väčšina jeho peňazí je zainvestovaná do akcií FTX a tokenu FTT.

  • Brian Armstrong (11,5 mld. USD)

Rok po tom, čo Coinbase zaznamenal neuveriteľný debut na Nasdaqu, jeho generálny riaditeľ a spoluzakladateľ, Brian Armstrong, neustále zvyšuje svoj majetok. Podľa Coinbase až 19 percent akcií vlastní Armstrong.

  • Chris Larsen (6 miliárd dolárov)

Spoluzakladateľ a predseda Brad Garlinghouse navýšil svoj majetok o 3,3 miliardy dolárov. Do značnej miery sa pod to podpísal token RippleXRP), ktorého cena rástal aj napriek finančnému súdnemu vyrovnaniu s SEC.

  • Tyler Winklevoss a Cameron Winklevoss (každý po 4,3 miliardy dolárov)

Známe dvojičky a kryptopodnikatelia Cameron a Tyler Winklevoss vlatnia spolu takmer 10 miliárd dolárov. To je predovšetkým vďaka ich včasnému nákupu Bitcoinu a ich investíciám do kryptoburzy s názvom Gemini, ktorá čoskoro vstúpi na americkú akciovú burzu Nasdaq.

  • Fred Ehrsam (3,5 miliardy dolárov)

Ehrsam v roku 2012 spolu s Brianom Armstrongom založil Coinbase, ale v roku 2017 projekt opustil. Viedol krypto investičnú firmu Paradigm, a pomohol vybudovať tri známe krypto firmy, vrátane Ripple a Mt. Gox.

  • Jed McCaleb (3 miliardy dolárov)

Priekopník v Blockchain Space pomohol založiť Ripple, Stellar a Mt. Gox. McCalebovo bohatstvo, odhadované na 3 miliardy dolárov, je pripisované najmä pre jeho podiel v XRP tokene a spoluzakladateľstvom v Ripple.

  • Ďalší pozoruhodný krypto miliardár, ktorý sa pohybuje na pokraji zoznamu miliardárov, je Vitalik Buterin.

Vitalik je kanadsko-ruský zakladateľ Ethereum blockchainovej platformy a jej kryptomeny, Ethereum, po bitcoine dlhodobo druhej najväčšej kryptomeny na svete. Jeho  odhadnodhadovaná čistá hodnota majetku predstavuje 1,3 miliardy dolárov.

Na záver

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré viedli k neskutočnému nárastu majetku týchto podnikateľov, bol zvýšený záujem inštitucionálnych investorov o Bitcoin a digitálne aktíva.

Ale to je len začiatok.

Circle, Ripple, BlockFi & eToro patrí medzi spoločnosti v oblasti, ktoré už avízovali ambíciu vstupu na Nasdaq. Hodnota krypto spoločností bude stúpať aj v dôsledku prílevu rizikového kapitálu, ako napríklad Andreessen Horowitz’s s jeho $ 2,2 miliardami v správe.

Títo podnikatelia a investori boli na krypto trhoch takmer od samého začiatku a so zanietením budovali budúcnosť finančných trohov.

Aj preto je to víťazstvo pre tzv. investorov s pevnými rukami.

j

j


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon