Reading:
Austrália sa pripravuje na budúcnosť.
Share:

Austrália sa pripravuje na budúcnosť.

avatar
by Virtuse Admin
4. November 2021
Austrália sa pripravuje na budúcnosť.

Austrália sa pripravuje na budúcnosť. Banky umožnia obchodovanie s kryptomenami!

Obchodovanie bude možné pomocou Bitcoinu, Etherea, Bitcoin Cash, Litecoinu a pod.

Austrália nečaká, kým jej ujde vlak

Commonwealth Bank (CBA) je pripravená na spustenie služieb obchodovania s kryptomenami pre viac ako 6,5 milióna používateľov svojej mobilnej aplikácie CommBank.

CBA sa stane prvou bankou v Austrálii, ktorá bude podporovať kryptomeny. V Blockchain Australia hovoria, že je nevyhnutné, aby aj ostatné banky, tzv. „big four” pozostávajúca z National Australia Bank (NAB), Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) a Westpac nasledovali kroky CBA.

Na základe oznámenia CBA spolupracuje s Gemini, známou kryptoburzou. Firma Chainalysis pomáha s podporou a údržbou siete a všetkých služieb. Banka v najbližších týždňoch spustí pilotnú verziu pre určitý počet svojich zákazníkov, a ak všetko bude fungovať, začiatkom roku 2022 sa pre všetkých uvedie do prevádzky plná verzia.

V aplikácii bude podporovaných zo začiatku desať kryptomien. BTC, ETH, BCH a LTC budú na zozname ako prvé.

Klienti sa majú na čo tešiť

Steve Vallas, generálny riaditeľ Blockchain Australia, vraví, že „tento krok bol mimoriadne dôležitý. Takzvaná „The big four“ v Austrálii týmto krokom podporí národnú a medzinárodnú reputáciu ako destináciu progresívnych finančných služieb.”

„Takýto krok poskytuje občanom a záujemcom používať digitálne aktíva. Toto vyšle do celého sveta signál, že Austrália plánuje byť centrom kryptomiey a prijatia digitálnych aktív,” pokračuje Vallas.

ČÍTAŤ ĎALEJ

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon