Reading:
Bitcoin ako poistka voči chaosu
Share:

Bitcoin ako poistka voči chaosu

avatar
by Ras Vasilisin
30. June 2020
Bitcoin ako poistka voči chaosu

Výhľad pre Bitcoin na nasledujúce 4 roky a 3 dôvody prečo bude rásť aj naďalej.

Warren Buffett raz povedal: „Burza je nástroj na presun peňazí od netrpezlivých k trpezlivým.“

Pri pohľade späť je viac než  jasné, že byť trpezlivým sa vypláca. Pri Bitcoine určite. Každé štyri roky dochádza v jeho sieti k takzvanému halvingu čo býva mimoriadne sledovaná udalosť. História dokazuje, že táto udalosť bola zatiaľ vždy výrazným katalyzátorom cien.Ten posledný úspešne prebehol v máji. 

Ale ešte predtým, ako sa dostaneme k výhľadu Bitcoinu  na nadchádzajúce štyri roky,  poďme sa pozrieť na to aký kus cesty už (pre)urazil za uplynulé štyri roky. 

market price bitcoin

Cena Bitcoinu sa v júli 2016 pohybovala približne na úrovni 670 dolárov. Dnes sa obchoduje približne na úrovni $9,000. Za štyri roky sme  tak svedkami 13,5-násobného nárastu.

hash rate

V júli roku 2016 bol priemerný 7-dňový počet takzvaných hash transakcií Bitcoinu 1,52 TH/s. Dnes je to 112,9,1 TH/s. To znamená 74-násobný nárast od posledného halvingu.

market capitalization

Trhová kapitalizácia Bitcoinu bola v júli 2016 10,6 miliardy dolárov. Dnes dosahuje viac než 167 miliárd dolárov. Opäť vidíme až 15-násobný nárast za sledované obdobie.

trade volume bitcoin

Denný objem zobchodovaných bitcoinov na svetových burzách bol v siedmom mesiaci 2016 2,4 milióna dolárov. Dnes sa denne zobchoduje približne 145 miliónov bitcoinov. To je 60-násobný nárast.

bitcoin wallet users blockchain

Zaujímavý je tiež pohľad na počet peňaženiek. Kým v júli 2016 len platforma Blockchain.com evidovala približne 7,85 milióna online peňaženiek, dnes je na tej istej platforme až 50,6 milióna peňaženiek. Výsledok? Viac než šesťnásobný nárast. A to sme porovnali len jednu platformu, nie celý trh.

Niet pochýb o tom, že Bitcoin je úžasným technologickým a investičným úspechom.

Časť tohto úspechu spočíva v schopnosti Bitcoinu udržiavať  hodnotu peňazí. Časť v krypto burzách, ktoré uľahčujú konverziu z a do dolárov alebo eur. A časť úspechu tkvie aj v pozitívnom povedomí o bitcoine po celom svete.

Bez ohľadu na dôvod, Bitcoin je jednoznačne silnejším a rozšírenejším než pred štyrmi rokmi.

To dáva vcelku pozitívne vyhliadky pre vývoj v nadchádzajúcich štyroch rokoch. Nikto však nemá krištáľovú guľu. 

Pozoruhodné je, že aj v ťažkých časoch súčasnej krízy sa Bitcoin stále drží podla naprogramovaného scenára, a robí  presne to, čo má robiť v krízových časoch.

Chcel by som poukázať na tri analýzy, ktoré podľa mňa stoja za pozornosť. 

 1. Fundamentálny náhľad  publikoval renomovaný kryptoanalytik PlanB. Ako základný indikátor používa model predpovede bilančných tokov. Ten signalizuje, že hodnota Bicoinu by do roku 2021 mohla vzrásť až na 100 000 dolárov.

graph bitcoin coinbase curve 

Červená bodka na grafe bola minulosti vždy predzvesťou silného býčieho trhu.

Doteraz sa to stalo dvakrát To hneď neznamená, že história sa musí zopakovať, ale je dôležité mať tento fakt na pamäti.

 2. Technický pohľad na vec je rovnako presvedčivý. Bitcoin zobrazuje masívny symetricky trojuholník a zdá sa, že je na najlepšej ceste  preraziť úroveň dlhodobej rezistencie. To by znamenalo vykročenie smerom k päťciferným hodnotám.

graph

3. Bitcoin v uplynulom roku zaznamenal väčší počet transakcii ako Venmo a Apple Pay. A je už len v tesnom závese za Paypalom. V tomto roku sa Bitcoin pravdepodobne stane najpoužívanejším internetovým platobným systémom na svete.

Samozrejme, na to, aby bolo možné potvrdiť, že Bitcoin vstupuje do novej éry, je potrebné mať k dispozícii viac času a údajov. 

Každopádne, viaceré signály naznačujú, že v nasledujúcich štyroch rokoch  sa čoraz viac schyľuje k príchodu býčieho trhu.

Je tiež viac než zrejmé, že svetová ekonomika vhupla do finančnej krízy.

Tlačenie peňazí negatívne poznačilo finančné trhy do takej miery, že to otriaslo ich základmi.  

Nie je otázkou či ale kedy dôjde buď ku kolapsu mien, alebo k úplnej strate dôvery v ekonomiku.

Bitcoin sa občas nazýva aj poistka voči chaosu. 

Zatiaľ sa zdá byť minimálne jedným z najstabilnejších spôsobov na ochranu majetku.

Ak budete trpezliví, v najbližších štyroch rokoch môžete byť svedkami ako sa jeho hodnota vyšplhá na 6-ciferné číslo.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon