Reading:
BITCOIN PIZZA DAY: PRED 12 ROKMI LASZLO HANYECZA KÚPIL 2 PIZZE ZA 10 000 BTC
Share:

BITCOIN PIZZA DAY: PRED 12 ROKMI LASZLO HANYECZA KÚPIL 2 PIZZE ZA 10 000 BTC

avatar
by Ras Vasilisin
24. May 2022
BITCOIN PIZZA DAY: PRED 12 ROKMI LASZLO HANYECZA KÚPIL 2 PIZZE ZA 10 000 BTC

Dnes oslavujeme deň bitcoinovej pizze už po 12. krát. Ide o výročie nákupu dvoch kusov pizze za 10 000 BTC. V súčasnosti by sa za toto množstvo kryptomien dalo kúpiť … reťazec pizzerií.

História pizze

Najprv trochu histórie a zaujímavostí.

Pizza nebola celá vyrobená v Taliansku. Už starí Gréci mali zaujímavý zvyk používať k pitiu rôzne pochúťky. Robili to aj Gruzínci, obyvatelia Mezoameriky, Indiáni a Slovania.

Pizza, viac-menej ako ju poznáme dnes však v 16. storočí narástla na popularite. V Neapole (teda predsa v Taliansku) sa vtedy spopularizovalo jedlo: plochý chlieb pokrytý bylinkami, kúsok syra alebo ryby, navlhčený olejom alebo masťou.

Prvýkrát však klasickú pizzu pripravil Raffaele Esposito, majiteľ prvých pizzerií ​​z 19. storočia. Hovorí sa, že talianska kráľovná Margaréta Savojská bola z jeho jedla nadšená.

Bitcoin Pizza Day

22. mája 2010 si Laszlo Hanyecza kúpil 2 pizze Papa John’s. Zaplatil za ne až 10 000 bitcoinov. Dnes by bol považovaný za blázna alebo naozaj radikálneho fanúšika dvojitých syrových a salámových koláčov. Bitcoin mal v tom čase, mierne povedané, malú hodnotu. Môžeme dospieť k záveru, že Laszlo mal pocit, že práve vtedy urobil super obchod. Výmenou za digitálne „body“ dostal dve vynikajúce pizze!

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon