Reading:
Dorseyho tím buduje pre Bitcoin decentralizovanú zmenáreň (DEX)
Share:

Dorseyho tím buduje pre Bitcoin decentralizovanú zmenáreň (DEX)

avatar
by Virtuse Admin
30. August 2021
Dorseyho tím buduje pre Bitcoin decentralizovanú zmenáreň (DEX)

Zakladateľ spoločnosti Twitter a Square Jack Dorsey naďalej potvrdzuje svoj gradujúci focus na Bitcoin (BTC), v ktorom vidí hlavnú budúcu menu internetu. Z jeho najnovších tweetov je zrejmé, že jeho tím pracuje na decentralizovanej bitcoinovej zmenárni.

Jack Dorsey minulý mesiac oznámil, že zakladá novú “bitcoinovú divíziu” s názvom TBD. Až do tohoto týždňa však nebolo zrejmé, na čom táto divízia pracuje. Dozvedeli sme sa to až z jeho piatkového tweetu, v ktorom uviedol: ,,Určili sme smer pre TBD: Pomôžte nám vybudovať otvorenú platformu decentralizovanej burzy pre Bitcoin.”

Decentralizované burzy  (DEX) si zatiaľ najväčších úspech užívajú na konkurenčných blockchainoch. Na Ethereum sú najpopulárnejšie Uniswapči SushiSwap a na Binance SmartC hain zas PancakeSwap. Dorseyho projekt TBD má v pláne vytvoriť niečo obdobné priamo na Bitcoine – permissionless zmenáreň (bez nutnosti povolenia/schválenia), ktorá vytvorí širokú škálu možnosti pre výmenu fiatových mien za Bitcoin.

Decentralizované burzy sa odlišujú oproti klasickým zmenárňam typu Coinbase či Binance v tom, že nemajú centralizovaného sprostredkovateľa, ktorý dohliada na celú výmenu. Tieto výmeny sa na DEX dejú priamo medzi užívateľmi. DEXy sú atraktívne v tom, že nevyžadujú žiadne informácie o užívateľoch (KYC), no ich nevýhodou je, že nemajú priamy most s fiatovými menami (napr. na Coinbase si viete poslať eura, na DEX nie).

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon