Reading:
GOLDMAN SACHS TVRDÍ, ŽE DOPYT INŠTITÚCII PO KRYPTOMENÁCH RASTIE
Share:

GOLDMAN SACHS TVRDÍ, ŽE DOPYT INŠTITÚCII PO KRYPTOMENÁCH RASTIE

avatar
by Ras Vasilisin
17. May 2022
GOLDMAN SACHS TVRDÍ, ŽE DOPYT INŠTITÚCII PO KRYPTOMENÁCH RASTIE

Vedúci oddelenia digitálnych aktív Goldman Sachs uviedol, že dopyt inštitúcie po kryptomenách rastie a spoločnosť „aktívne rozširuje“ svoje trhové príležitosti, aby tento dopyt uspokojila. Goldman Sachs a Barclays tiež teraz investujú do britskej platformy na obchodovanie s kryptomenami Elwood.

Goldman Sachs a dopyt po kryptomenách

Goldman Sachs a Barclays sa pripájajú k financovaniu kola série A vo výške 70 miliónov dolárov spoločnosti Elwood Technologies, inštitucionálnej platformy na obchodovanie s kryptomenami, ktorú založil Alan Howard. Do kola sa zapojila aj nemecká banka Commerzbank naklonená kryptomenám, ale aj subjekty ako Galaxy Digital či Dawn Capital.

Napriek nedávnemu poklesu na trhoch s kryptomenami sa Elwood podelil o svoj názor, že tradičné finančné inštitúcie ako hedžové fondy a banky budú mať naďalej záujem o investovanie do kryptomien. Dodajme, že kolo financovania Elwood už bolo dohodnuté a spustené pred nedávnym poklesom cien, ktorý podľa CoinMarketCap spôsobil pokles celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien od 9. mája približne o 15 %.

Generálny riaditeľ Elwood Technologies James Stickland uviedol, že súčasné získavanie financií je „ďalším potvrdením dlhovekosti kryptomien“.

Dostávame prostriedky od finančných inštitúcií, ktoré neočakávajú obrovské výnosy do 15 minút. Investujú do infraštruktúry, myslím si, že je to upokojujúca správa, povedal.

Elwood Technologies poskytuje systém správy portfólia kryptomien s informáciami o trhu s digitálnymi menami a obchodnou infraštruktúrou pre inštitucionálnych investorov.

dopyt po kryptomenách

V komentári k prípadu vedúci oddelenia digitálnych aktív Goldman Sachs Mathew McDermott uviedol, že investícia ukázala, že spoločnosť „pokračuje vo svojom záväzku“ na trhu s kryptomenami.

„Ako rastie inštitucionálny dopyt po kryptomenách, aktívne rozširujeme našu prítomnosť na trhu a možnosti, aby sme uspokojili dopyt zákazníkov,“ povedal.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon