Reading:
POČET BITCOINOV NA BURZÁCH KLESOL NA NAJNIŽŠIU ÚROVEŇ ZA POSLEDNÝCH 6 MESIACOV
Share:

POČET BITCOINOV NA BURZÁCH KLESOL NA NAJNIŽŠIU ÚROVEŇ ZA POSLEDNÝCH 6 MESIACOV

avatar
by Virtuse Admin
17. February 2022
POČET BITCOINOV NA BURZÁCH KLESOL NA NAJNIŽŠIU ÚROVEŇ ZA POSLEDNÝCH 6 MESIACOV

Množstvo bitcoinov uložených na burzách je momentálne na najnižšej úrovni za šesť mesiacov. Toto je výsledok údajov o reťazci poskytnutých spoločnosťou CryptoQuant.

Ukazuje sa, že táto úroveň je o niečo nižšia, ako bola dosiahnutá v polovici apríla 2021, krátko po dosiahnutí ATH vo výške 64 000 dolárov. Ak však vezmeme do úvahy dolárovú hodnotu, namiesto celkového počtu BTC prítomných na peňaženkách búrz je situácia úplne iná. Stále je to však najnižšia úroveň za približne šesť mesiacov.

2 363 miliónov BTC v súčasnosti držaných na burzových portfóliách má celkovú hodnotu približne 100 miliárd USD. To je len 12 % z celkovej trhovej kapitalizácie. V porovnaní s júlom 2021 sa počet bitcoinov uložených na burzách znížil o takmer 9 %.

V auguste, možno aj vďaka malému množstvu BTC na burzách, sa cena po prudkom májovom prepade začala opäť odrážať. Je možné, že podobná situácia môže nastať aj teraz. Zároveň ťažobný hashrate dosiahol rekordnú výšku a ťažiari nepredávajú všetky BTC, ktoré dokážu vyťažiť.

Hashrate je miera výpočtového výkonu potrebného na ťažbu blokov v bitcoinovej sieti. Ak je vyššia, znamená to, že pre jednotlivé subjekty je ťažšie prevziať kontrolu nad sieťou.

Inými slovami, stáva sa ťažšie vykonávať tzv „Útok 51%“, a tým zvyšuje bezpečnosť.

Kurz bitcoinu

Situácia je taká, že v prípade výrazného nárastu dopytu by to mohlo výrazne posunúť nahor aj kurz bitcoinu, ktorý je zo začiatku novembra 2021 stále 36 % pod svojim historickým rekordom.

Netreba zabúdať, že 24. januára pôvodná kryptomena atakovala minimum 33 500 dolárov, čo je viac ako 50 % jej ATH. Odvtedy sa jej podarilo dosiahnuť slušný rast, aj keď stále nie natoľko, aby sa priblížila k vrcholu.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon